Pasaulē
Eiropa

Vācija pagarinās 2015.gadā ieviesto robežkontroli uz robežas ar Austriju0


Austrijas robeža.
Austrijas robeža.
Foto – LETA/REUTER

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers ceturtdien paziņoja, ka ir pieprasījis Eiropas Savienības (ES) atļauju Vācijai pagarināt robežkontroli uz savas robežas ar Austriju.

“Un es ļoti ceru, ka šis Vācijas pieprasījums, kas sakņojas drošības politikā, tiks apmierināts,” Zēhofers sacīja savā braucienā uz Parīzi.

Arī Vācijas kanclere Angela Merkele martā pauda atbalstu robežkontroles turpināšanai pēc tās plānotā termiņa beigām 12.maijā.

ES noteikums aizliedz valstīm, kuras ir Šengenas līguma dalībnieces, īstenot robežkontroli uz Šengenas zonas iekšējām robežām, izņemot gadījumus, ja “ir konstatēti nopietni draudi valsts politikai vai iekšējai drošībai”.

Lai kontrolētu migrantu plūsmu, Šengenas zonas valstis Zviedrija, Dānija, Vācija, Austrija un Norvēģija 2015.gadā ieviesa kontroli uz robežām.

Vācija ieviesa robežkontroli uz robežas ar Austriju 2015.gada septembrī, ņemot vērā lielo migrantu pieplūdumu no Austrijas teritorijas.

Kontroles pasākumi tiek veikti uz trim automaģistrālēm, kuras šķērso robežu, un mainīgās vietās pierobežā.

Saistītie raksti

“Mēs arī dotu priekšroku robežapsardzes esamībai uz Eiropas Savienības ārējās robežas, lai iekšējas pārbaudes nebūtu nepieciešamas,” Zēhofers sacīja, pirmoreiz tiekoties ar Francijas iekšlietu ministru Žerāru Kolonu.

“Tomēr, kamēr ārēja aizsardzība nav garantēta, mums vajag aizsargāt un kontrolēt mūsu iekšējās robežas šur un tur.”

Pašlaik pagaidu robežkontroli ir noteikušas sešas Šengenas valstis, tai skaitā Vācija.

LA.lv