Pasaulē
Eiropa

Vācijā par studentes slepkavību uz mūžu notiesā afgāņu imigrantu2


Vācijā notiesā afgāņu imigrantu par studentes izvarošanu un nogalināšanu. Viņam piespriež mūža ieslodzījumu, 22.03.2018.
Vācijā notiesā afgāņu imigrantu par studentes izvarošanu un nogalināšanu. Viņam piespriež mūža ieslodzījumu, 22.03.2018.
FOTO – LETA/AFP

Vācijas tiesa ceturtdien piespriedusi mūža ieslodzījumu afgāņu imigrantam, atzīstot viņu par vainīgu 19 gadus vecas studentes izvarošanā un slepkavībā.

Huseins Havari tika atzīts par vainīgu uzbrukumā 19 gadus vecajai medicīnas studentei Marijai Lādenburgerei 2016.gada oktobra naktī universitātes pilsētā Freiburgā. Havari viņu nogāza no divriteņa, kad studente brauca mājās no ballītes, tad viņu sakoda, žņaudza un izvaroja un iemeta upē, kur viņa noslīka.

Havari, kurš ieradās Vācijā 2015.gadā, apgalvoja, ka nozieguma pastrādāšanas brīdī bija 18 gadus vecs. Eksperti un liecinieki apgalvo, ka viņam bijuši 22 gadi.

Havari tika aizturēts septiņas nedēļas vēlāk pēc vērienīgas policijas meklēšanas operācijas. Policija nozieguma vietā atrada melnu matu, kas daļēji bija pārkrāsots blonds, un tad atrada Havari pēc viņa matu stila videonovērošanas kameras ierakstā un viņu ar noziegumu sasaistīja pēc DNS analīzes.

Galerijas nosaukums

Noziegums izraisīja sabiedrības dusmas, sociālo mediju lietotājiem veltot sarkastiskus “paldies” vēstījumus kanclerei Angelai Merkelei par viņas liberālo imigrācijas politiku, kas ļāva valstī ierasties vairāk nekā miljonam imigrantu.

Havari pirms ierašanās Vācijā bija notiesāts Grieķijā par slepkavības mēģinājumu un zādzību, bet pēc 18 mēnešiem bija atbrīvots, nosakot pārbaudes laiku.

Grieķijas varasiestādes neievietoja datus Interpola vai Šengenas Starptautiskās sistēmas meklējamo cilvēku sarakstos.

Havari Grieķijā ieradās 2013.gada janvārī, lūdzot piešķirt patvērumu.

Saistītie raksti

Viņš 2014.gadā tika notiesāts uz desmit gadiem cietumā par sievietes nogrūšanu no klints Korfu salā, tomēr 2015.gada oktobrī tika atbrīvots, Grieķijai cenšoties atbrīvot vietu tās pārpildītajos cietumos.

Neskatoties uz to, ka viņam katru mēnesi bija jāpiesakās policijā, varasiestādes divus mēnešus pēc atbrīvošanas vairs nevarēja noskaidrot viņa atrašanās vietu.

Havari pēc tam devās uz Vāciju.

LA.lv