×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. janvāris, 2016
Drukāt

Vācija plāno izraidīšanas centrus alžīriešiem un marokāņiem (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācija plāno pasākumus, kas ļautu paātrināt noraidīto patvēruma meklētāju no Alžīrijas un Marokas izraidīšanu, tostarp ievietojot viņus īpašos izraidīšanas centros, 17.janvārī paziņoja Vācijas amatpersonas.

Šādi priekšlikumi izteikti pēc tam, kad ir krasi pieaudzis migrantu pieplūdums no abām valstīm un sabiedrība ir sašutusi par Ķelnē Vecgada vakarā notikušajiem seksuālajiem uzbrukumiem sievietēm, kuros tiek vainoti Ziemeļāfrikas un arābu migranti.

Laikraksts “Welt am Sonntag” svētdien ziņoja, ka Vācijas kanclere Angela Merkele un Bavārijas federālās zemes valdības vadītājs Horsts Zēhofers ir piekrituši tam, ka patvēruma meklētājus no Alžīrijas un Marokas vairs nevajadzētu ievietot parastajos patvēruma meklētāju uzņemšanas centros viscaur Vācijā.

Viņi tiktu izmitināti Bavārijā pastāvošajos izraidīšanas centros līdz viņu patvēruma pieteikumu izskatīšanai. Līdzīga prakse pašlaik tiek piemērota patvēruma meklētājiem no Balkānu valstīm, kuriem patvēruma piešķiršana ir maz ticama.

Vācijas vicekanclers Zigmārs Gabriels svētdien atzīmēja, ka šī prakse varētu tikt pielietota plašāk.

Vācija ir paziņojusi, ka grib atbrīvot resursus, lai palīdzētu cilvēkiem no tādām kara piemeklētām valstīm kā Sīrija, kuri sastāda apmēram 40% no 1,1 miljona migrantu, kas pērn ieradās Vācijā.

Vācija ir pasludinājusi Albāniju, Bosniju, Kosovu, Maķedoniju, Melnkalni un Serbiju par drošām izcelsmes valstīm, un tas nozīmē, ka šo valstu pilsoņiem ir ļoti maz izredžu iegūt bēgļa statusu.

Vācija plāno šim sarakstam pievienot arī Alžīriju un Maroku.

Vācijā ieradušos alžīriešu patvēruma meklētāju skaits pērn pieauga no 847 jūnijā līdz 2296 decembrī, savukārt marokāņu patvēruma meklētāju skaits pieauga no 368 jūnijā līdz 2896 decembrī, liecina Iekšlietu ministrijas dati.

Būtu saprātīgi “ievietot repatriācijas centros migrantus no Ziemeļāfrikas reģiona bez izredzēm palikt [Vācijā],” laikrakstam “Welt am Sonntag” pavēstīja Zēhofera partijas “Kristīgi sociālā savienība” (CSU) amatpersona Tomass Kreicers.

Merkeles konservatīvajā blokā, kurā ir viņas partija Kristīgo demokrātu savienība (CDU) un tās māsaspartija Bavārijā CSU, Zēhofers ir visasāk kritizējis Merkeles liberālo bēgļu politiku, aicinot kancleri noteikt augšējo robežu patvēruma meklētāju skaitam, kas ierodas Vācijā.

Merkele ir noraidījusi šos aicinājumus, raksturojot tos kā nepraktiskus un nekonstitucionālus.

Spiediens uz Merkeli ir pieaudzis pēc Vecgada vakarā Ķelnē notikušajiem migrantu uzbrukumiem sievietēm. Par šiem uzbrukumiem ir saņemtas vairāk nekā 670 kriminālsūdzības, tai skaitā vairāk nekā 330 par seksuālu vardarbību.

Diseldorfā, kas atrodas apmēram 50 kilometrus no Ķelnes, policija ir aizturējusi 40 vīriešus no Ziemeļāfrikas saistībā ar ilgstošu izmeklēšanu par iespējamām organizētām zādzībām, kurās iesaistīti Ziemeļāfrikas izcelsmes migranti. 38 no aizturētajiem tiek turēti aizdomās par nelegālu uzturēšanos valstī.

Diseldorfas policija paziņoja, ka sestdienas vakarā veiktie reidi 18 kafejnīcās, azartspēļu namos un bāros pie galvenās dzelzceļa stacijas tika izplānoti pērn un tos nav izprovocējuši Vecgada vakarā notikušie migrantu seksuālie uzbrukumi sievietēm Ķelnē

Diseldorfas operācijas vadītājs Franks Kubickis gan sacīja, ka policija varētu konstatēt faktus, kas palīdzētu Ķelnes notikumu izmeklēšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

    Jāpiespiež Latvijas valdību ātri pārtraukt migrantu uzņemšanu pavisam citādi Latvijā arī var nokļūt šie ..

  2. Nepriecājieties! Dižajai Vācijai NEVAJADZĪGOS piespiedīs uzņemt ES gļēvakajām un paklausīgākajām valstīm, kā piemēram Latvijai,piesolot kādu žūksnīti naudiņas varas krēslos sēdošajiem.Tāpēc jau par varas krēsliem partijas cīnās kā gladiatori Kolizeja arēnā.Ne jau par valsts-sabiesdrības interesēm ar skatu nākotnē,bet šeit un tagad,jo ir taču iespēja vēl tikt pie ES naudiņas,bet par brīvu ir tikai SIERS PEĻU SLAZDĀ UN ARĪ TAD TIKAI OTRAJAI PELEI.TĀTAD MĒS- VIENKĀRŠĀ TAUTA ESAM ŠAJĀ POLITISKAJĀ MIGRANTU INVĀZIJAS SPĒLĒ TĀ PIRMĀ PELE.!!!! VAI JŪS TO VĒLATIES !!!

  3. Beidzot…, kkas sāk notikt iepriecinoš. Par to vajadzēja jau no sākuma domāt., bet nu labàk vēlu nekà nekad.

Draugiem Facebook Twitter Google+