×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. marts, 2016
Drukāt

Vācijā protestēs pret leģionāru piemiņas pasākumiem Latvijā (39)

Foto - LETAFoto - LETA

Armijas veterāns piedalās ziedu nolikšanas pasākumā pie Brīvības pieminekļa, godinot latviešu leģionāru piemiņu.

Otrdien, 15.martā, pie Latvijas vēstniecības Berlīnē paredzēts rīkot piketu pret Rīgā gaidāmajiem leģionāru piemiņas pasākumiem, apstiprināja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs – vēstnieks Raimonds Jansons.

ĀM pārstāvis informēja, ka vēstniecība ir gatava gaidāmajam piketam gan no drošības apsvērumu aspekta, gan arī ir gatava skaidrot Latvijas Otrā pasaules kara pieredzi. Protesta akciju pieteikusi kāda privātpersona un pikets ir vērsts pret “antikomunismu” un “Waffen SS”. Pieteicējs norādījis, ka piketā piedalīsies līdz 15 cilvēkiem.

Piketa organizētāji informē, ka protesta akcija pie vēstniecības notiks plkst.18.00.

Šobrīd ĀM rīcībā nav informācijas, ka līdzīgi piketi varētu notikt pie Latvijas vēstniecībām citās valstīs.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Rīgā 16.martā notiks vairāki pasākumi – “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa no plkst.11 līdz plkst.13 rīko gājienu maršrutā Jāņa baznīca – Brīvības piemineklis. Gājiena laikā pie Brīvības pieminekļa tiks izvietots nožogojums.

No plkst.7 līdz plkst.13 laukumā pie Brīvības pieminekļa pasākumu iecerējusi rīkot biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”. Šim pasākumam būs ierādīta vieta pieminekļa laukuma malā.

Sapulci no plkst.9 līdz plkst.15 bija pieteikusi biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”, lai norādītu uz “Waffen-SS” noziegumu attaisnošanas bīstamību, pauž rīkotāji. Pasākumu atļauts rīkot Bastejkalnā.

Savukārt juriste un sabiedriskā aktīviste Ieva Brante Rīgas domē pieteikusi piketus pie Vācijas un Krievijas vēstniecībām. Pikets pie Krievijas vēstniecības pieteikts no plkst.9 līdz 9.30. Brante norāda, ka tas tiek rīkots, lai atgādinātu Krievijai par noziegumiem, ko tā veikusi pret Latviju Otrā pasaules kara laikā. Pikets pie Vācijas vēstniecības Rīgā notiks pēc tam – no plkst.9.30 līdz 10, lai Vācijai atgādinātu par noziegumiem, ko tā veikusi pret Latviju Otrā pasaules kara laikā, liecina saņemtais pieteikums.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Lielvaacija jau nu buutu pakluseejusi. Un kad muuseejie beidzot saaks pieprasiit reparaacijas par frichu noziegumiem Latvijaa, par tuukstoshiem nogalinaato latvieshu jauneklu – legionaaru – dziiviibaam??? Frichi – smirdiigie nelieshi!

 2. mēs pieminēsim savus varoņus Atbildēt

  Vācijai pašai tikdaudz problēmu, ko tā sarūpējusi Eiropai, ka protestēt varētu katru dienu!
  Ļaujiet mums pieminēt savus varoņus, dziedāt savas dziesmas, runāt savā valodā, – vai tas ir daudz prasīts?

 3. komentāros latviešu valodā rej latviešus. Kur mēs dzīvojam? Kāda ir mūsu vēsture – melu pilna un zeme nogānīta. Latviešu leģionāri bija karavīri. Nezinu nevienu, kuram Latvija tolaik nebūtu bijusi Tēvzeme un tas nav nevienam jāpierāda. 16. marts vēl ir vienīgā protesta forma pret okupāciju 1940. gadā, jo tūdaļ brīvi varēs svinēt iekarošanas svētkus. Vai tajos nākamajos svētkos būs latvieši? Šodien neviens nesvin neko, tikai atceras to postošo karu, kas lika pazust cilvēkiem bez vēsts. Un tie ir latviešu zēni un vīri, ko atceras, tiem nav kapa vietas, tiem ir un paliks vienīgi Brīvības piemineklis. Kā var politizēt visu, kas skar nāves tēmu ar kaut ko vienpusīgu un aizvērt mutes cilvēkiem, kuriem Latvija visos laikos bijusi mājas un pamats.

 4. Gan jau kāds aptaurēts krievnacists.

 5. ES par ārlietām atbild komuniste Mogerini, Vācijā kanclere – komuniste Merkele (suns spalvu met, dabu nemaina), bet leģionāri cīnījās pret komunistiem, kuru pastrādāto noziegumu priekšā nacionālsociālistu darbi ir bērnu spēlītes.

 6. Gan latviesiem Latvija armija gan Krievu armija ir varoni un visus karavirus ir jaciena jo vini ir varoni kas izdzivoja sausmiga kara.

 7. droši vien arī šucmanis

  • Vai maz tu vispār Atbildēt

   zini vārda šucmanis nozīmi, jo padomju skolā to lietoja kā lamu vārdu.

   • Aizsargu organizācija radās reizē ar Latvijas valsti – 1919. gada 20. martā. Tie bija godājami vīri, kuri gādāja par drošību jaundibinātajā valstī.

 8. Toreiz Latvijai bija sava reāla armija un cilvēki,kuri zināja par ko iestājas….tagad pat vēstures grāmatu nav un Latvijas vēstures mācību priekšmets skolās…un tādēļ jau tie komentāri arī iet tik raibi ….Interesanti,kā būs ar to 16.martu,kad stāsies spēkā jaunie grozījumi Krimināllikumā…

 9. Ivaram . Plkst. 17 : 09.
  Atvainojiet manu zinatkari ,kur atrodas Jusu mineta “Austrumeiropa ” ? Eiropas geografiskais centrs ir Lietuva.Tatad talak austrumu virziena atrodas tikai Launuma Imperija . Ivar ,kur un kas ir sis Austrumeiropas valstis ?

 10. Berline ir pilna ar cilveces atkritumiem no Launuma Imperijas . Kremla cekistu propagandas un dezinformacijas masinerija darbojas netikai Riga. Atskiriba no Latvijas,Vacijas debiliki mil krievus . Ta
  ir vaciesu muziga “Hassliebe”.

 11. Diezgan absurdi – hitlerieši, apejot starptautiskās tiesības, iesauca un nobendēja tūkstošiem latviešu janiešu, sūtot viņus nāvē Volhovas purvos. Kādā sakarā viņi var protestēt pret to, ka izdzīvojušie grib pieminēt savus kritušos biedrus?

 12. – varbūt, ka piketu pieteicis kāds Krievijas atstātais Vācijā armijnieks?

 13. kas protestē,kr..žīdi un līdzīgie,protestē un nekārtības rīko,lai tikai haos veidotos.

 14. Gan jau kāds jaunvācietis no psrs. Gan jau to sponsorē kremļa kuranti.

 15. Otrdien, 15.martā, pie Latvijas vēstniecības Berlīnē paredzēts rīkot piketu pret Rīgā gaidāmajiem leģionāru piemiņas pasākumiem…
  ———————————-
  Idijoti, vispirms tiekat galā ar bēgļiem … Latvijas vēstniecībai NAV jārisina bēgļu jautājums Vācijā!
  Rīgā ARĪ pie Vācijas vētsniecības būs pikets … 16.martā – pret fričiem!

  • pilnīgi piekrītu Jums! Mums ir jāizsaka Nožāla, ka Vācieši atvēra durvis šiem bēgļiem! Ka paši viņi vainīgi par to, kas tagad notiek Vācijā, Austrijā un zemāk, Nabagās valstelēs! Un ja tiešām tagad kāds Vācijā, kura Pilnīgi un Absolūti nedomā par to, kas notiek Latvijā, jo pašiem tagad problēmas līdz acīm! Itkā rīko ento cilvēku savākšanos pret 16 martu Rīgā/Latvijā – tas ir Noorganizēts Maskavas,m Komunistu pirksts! Milzīga daļa Sociķi taču dzīvo bijušajā VDR pusē. Noteikti žīdi, krievi!

 16. Vispirms atcerēsimies, kas izraisīja Otro pasaules karu? Ar mērķiem – “dzīves telpas” iekarošana “izredzēto nācijai” un “šķiru cīņa” par proletariāta(proti komunistisko) diktatūru nodibināšanu citās valstīs noveda pie noziedzīgā Molotova-Ribentropa pakta, Austrumeiropas sadalīšanas, PSRs uzbrukuma Somijai … un rezultātā pie Otrā pasaules kara izraisīšanas

 17. Brante atkal topā

  • ..,
   kāds sakars juristei Brantei ar piketu pie LV Vācijā?
   Vai tikai nostrādāja .. kā čekas ziņotāja vēlme atkal pakalpot, ko?

 18. Jāpiketē lai no Vācijas sadzītu reparācijas par nelikumīgi radīto Legionu un kompensāciju par zaudētām dzīvībām. Vācija ir jau pieradusi maksāt par saviem hitleriskiem noziegumiem. Pēdejais laiks vińiem maksāt par legionu.

 19. Vai 8.maijā Berlīnē neviens nepiketēs pret Latvijas Republikas okupācijas slavināšanu Rīgā 9.maijā?

 20. neprotestē jau pret piemiņu Atbildēt

  bet gan pret fašisma slavināšanu rīgas centrā

  • Kad un kur tu , krievfašist, esi redzējis fašisma slavināšanu Lastvijā? Ieteicams aiziet uz Pasaules optiku un arī pie psihiātra! Varu ieteikt arī jauku slimnīcu Strenčos , atrodas jaukā vietā priežu mežā, tuvumā Gauja. Varēsi prātiņu atgūt!

   • leģionārus piemin lestenē Atbildēt

    pie mildas slavina fāsismu

    • tad rikšo fiksi turp, lai tev tā slava neiet secen !!!

    • Pēc kā tu spried, Atbildēt

     vai pēc sevis?!

    • Atgādinot vienīgi par Liteni, mūs atkal pazemo Atbildēt

     Latvijas tautas dēlus, t.sk. leģionārus var pieminēt jebkurā Latvijas vietā un laikā. Arī 9.maijā Uzvaras laukumā. Tiem, kas te komentāros smird ārpus Getliņu atkritumu izgāztuves, laikam smadzenēs ir tikai viena rieva.

   • Pietiek ar to ka jus esat asv vergi un propogandejat proanerikanisko diktaturu tas ir vel trakas neka fasisms.Kaut pastities uz Asv koloniju Ukrainu.Totala teroristiska valsts.Ka Isis vai Turcija.Baltija ar katru gadu pietuvinas tiem ar to savu verdzibu asv diktaturai.Un ja rit Nato paveles braukt karot siem “nacionalistiem” par asv oligarhiem tie skries.

    • kādi asv vergi? galīgi aptēsti! Pilnīgi aptumšojies prātiņš! Ja nebūtu Nato, tad tu un tavi čangaļu vai žīdeļu pabērni sen jau būtu atkal un atkal okupēti krievu vajakām! vienīgais tagad jau pēdējos gados Latvijas ikdiena šausmīgi pārkrievojas! Katrs otrais Latvietis ar krievu uzvārdu! Netrūkst arī krievu vārdu Latviešu cilvēkiem! Itkā Latviešu! Tagad Latvijas ikdiena ir krievu apsēsta. Nemaniet? Jā un tādi kā tu un vēl visādi krievu draugi, tagad izzīž no pirksta, ka problēmas rod asv! Mazāk vajag skatīties savus mīļos krievijas tv kanālus!

  • fašisma slavinātāji Rīgā ir putinisti un krimnašisti .Nu un arī pseido “antifašīsti”,kuri principā ir tikai par vienas izredzētas tautas tiesībām jebkurā zemeslodes vietā,pārējie -viņu izpratnē-ir zemcilvēki.Rassija ūber alles!

   • pilnīgi pareizi! Es saku! Tie ir okupantu aģitātori! Potenciālie Separātisti! Kuri to tikai gaida, līdz ko krievu armija iebruktu Latvijas teritorijā! Šādi parazīti maitā gaisu Latvijā! Tos antifašistus vajag apcietināt un divu stundu laikā izraidīt no EU, no Latvijas teritorijas uz Neatgriezšanos! Un Kategoriski ir jāaizliedz Latvijas teritorijā jebkādā veidā organizēti, pulcēties, atgādināt, slavināt Okupantu 9 maiju!

Draugiem Facebook Twitter Google+