×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. oktobris, 2016
Drukāt

Vācija rosina Ziemeļāfrikā veidot centrus jūrā izglābtajiem migrantiem (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

Vidusjūrā izglābtie nelegālie imigranti jānogādā centros Ziemeļāfrikā, kur tiktu izskatīti viņu pieteikumi patvēruma saņemšanai Eiropas Savienības (ES) valstīs, ceturtdien ierosināja Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs.

Ar šādu ierosinājumu de Mezjērs nāca klajā, ierodoties Luksemburgā uz iekšlietu ministru sanāksmi, kas cenšas mazināt nelegālo imigrantu plūsmu no Lībijas uz Itāliju.

“Vidusjūrā izglābtie cilvēki būtu jānogādā atpakaļ drošās mājvietās Ziemeļāfrikā,” sacīja ministrs.

“Tiks izvērtēta viņu nepieciešamība pēc aizsardzības, un mēs veiksim izmitināšanu Eiropā ar dāsnām kvotām, kas būs taisnīgi sadalītas Eiropas valstu vidū,” sacīja de Mezjērs.

Konkrētas Ziemeļāfrikas valstis viņš neminēja, tomēr ir zināms, ka ES amatpersonas nelegālo imigrantu plūsmas mazināšanu apspriedušas ar Lībiju, kas imigrantiem kļuvusi par galveno tranzītvalsti ceļā uz Eiropu.

Šķērsojot Vidusjūru, šogad līdz septembra beigām Itālijā ieradušies 132 000 nelegālo imigrantu, kas ir aptuveni tikpat, cik šajā pat laika posmā pērn.

Pateicoties ES un Ankaras līgumam, nelegālo imigrantu plūsma no Turcijas uz Grieķiju jau martā jūtami saruka, taču vienlaikus aktivizējās cilvēku kontrabandas maršruts no Lībijas uz Itāliju.

Pērn Eiropā ieradās 1,2 miljoni nelegālo imigrantu – pārsvarā no Afganistānas, Irākas un Sīrijas. Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, atzinis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Briesmiigi ilgas un gruutas dzemdiibas – mani vaacu draugi jau beeglju epopejas saakumaa rakstiija, ka vinju darba vietaas pat sievietes briiniijushaas, kaapeec beeglji netiek nometinaati Afrikaa.

  2. Pamodās , bet itāļi uz to pelna ( ne jau visi, bet daži ). ”Bēgļus” jau sagaida jau pie Lībijas krastiem, lai neapmaldās un naudiņa neaizpeld citur…

  3. To vēl nav sapratusi Itālija!

Draugiem Facebook Twitter Google+