Sports
Futbols

Vācija sāk titula aizstāvēšanu, cīņā iesaistās arī Brazīlija0

foto: REUTERS/LETA

Pasaules kausa finālturnīrā futbolā, kas norisinās Krievijā, šodien pirmās spēles apakšgrupu kārtā aizvada par favorītēm uzskatītās Vācijas un Brazīlijas izlases.

Turnīra ceturtās dienas pirmajā spēlē E apakšgrupā plkst.15 pēc Latvijas laika Samārā tiksies Kostarikas un Serbijas izlases, bet vēl šajā grupā plkst.21 Rostovā pie Donas cīnīsies Brazīlijas un Šveices valstsvienības. Tikmēr plkst.18 “Lužņiki” stadionā Maskavā tiksies Vācijas un Meksikas izlases, kuras cīnās F apakšgrupā.

Kostarika Pasaules kausa finālturnīrā spēlē otro reizi pēc kārtas un piekto reizi kopumā. Iepriekšējās četrās reizēs trijos gadījumos izdevās pārvarēt grupu turnīru, turklāt tieši pirms četriem gadiem Brazīlijā sasniegts labākais rezultāts – ceturtdaļfināls, kur tikai pēcspēles sitienu sērijā tika atzīts Nīderlandes pārākums.

Savukārt Serbija, startējot zem dažādiem režīmiem, Pasaules kausam kvalificējusies jau 12.reizi. Tiesa, atsevišķi Serbija četrgades nozīmīgākajā forumā startēs vien otro reizi – 2010.gadā Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) tā nespēja pārvarēt apakšgrupu sacensības. Tikmēr priekštece Dienvidslāvija divas reizes (1930. un 1962.gadā) planētas meistarsacīkstēs izcīnīja ceturto vietu.

Abas komandas līdz šim savā starpā nav tikušās. Kostarikas futbolisti uz šo turnīru devās ar diviem zaudējumiem pārbaudes spēlēs, kamēr Serbija pēdējā pārbaudē guva uzvaru, ar 5:1 sagraujot Bolīviju.

Tikmēr Brazīlija ir visu laiku veiksmīgākā Pasaules kausa dalībniece. Par pasaules čempioni tā kļuvusi piecas reizes – 1958., 1962., 1970., 1994. un 2002.gadā. Kopumā šī valstsvienība Pasaules kausa izcīņā spēlējusi 21 reizi, pa divām reizēm vēl paliekot otrajā un trešajā vietā. Pirms četriem gadiem savās mājās notikušajā Pasaules kausā brazīļi palika ceturtajā vietā, pusfinālā ar 1:7 kapitulējot Vācijai, bet cīņā par trešo vietu ar 0:3 zaudējot arī Nīderlandei.

Brazīlijas izlases līderis ir pasaules dārgākais futbolists Neimars, kurš februārī guva kājas traumu, tomēr tagad ir atgriezies ierindā, piedaloties komandas pēdējos divos pārbaudes mačos, abos arī gūstot vārtus.

Tikmēr Šveice Pasaules kausa finālturnīrā spēlē ceturto reizi pēc kārtas, bet kopumā četrgades nozīmīgākajā forumā piedalījusies desmit reizes. Labākais sasniegums tai bijis ceturtdaļfināla sasniegšana 1934., 1938. un 1954.gadā. Pirms četriem gadiem šveicieši Brazīlijā pārvarēja grupu turnīru, bet astotdaļfinālā tikai pagarinājumā ar 0:1 piekāpās vēlākai finālistei Argentīnai.

Šveices izlase bija arī Latvijas valstsvienības pretiniece šī turnīra kvalifikācijas kārtā.

Brazīlijas izlase pēdējos 11 mačos nav zaudējusi, šobrīd esot četru uzvaru sērijā, kamēr Šveicei līdz šai spēlei ir sešu nezaudētu spēļu sērija.

Saistītie raksti

Šveice ar Brazīliju iepriekšējo reizi tikās 2013.gadā, kad pārbaudes spēlē pieckārtējos pasaules čempionus uzvarēja ar 1:0.

Savukārt Vācijas izlase pirms četriem gadiem triumfēja Pasaules kausa izcīņā Brazīlijā, līdz ar to Joahima Lēva trenētā komanda svētdien sāks titula aizstāvēšanu.

LA.lv