×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. augusts, 2016
Drukāt

Vācija sašutusi par savu olimpisko čempionu, sportists atvainojas (2)

foto: EPA/LETAfoto: EPA/LETA

Vācijas diska metējs Kristofs Hartings, kurš sestdien ar savu pēdējo metienu izcīnīja Riodežaneiro olimpisko spēļu zelta medaļu, dienu pēc uzvaras atvainojies par savu ne pārāk piedienīgo uzvedību apbalvošanas ceremonijas laikā.

Hartings ceremonijā, skanot Vācijas himnai, skaļi svilpoja un, imitējot dejošanu, dīdījās uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat viņš nometa zemē organizatoru pasniegto balviņu, kurā attēlota spēļu simbolika.

Izaicinoši Hartings uzvedies arī medaļnieku preses konferencē, kur bijis kašķīgs, nav vēlējies atbildēt uz jautājumiem, sakot, ka labāk būtu pie saviem tuviniekiem un svinētu, nevis runātu ar medijiem. Interesanti, ka Hartings intervijas nesniedza arī pirms olimpiskajām spēlēm.

Šāda 25 gadus vecā sportista uzvedība raisījusi sašutumu Vācijā. Viņam kritiku veltīja gan Vācijas Olimpiskās komitejas vadība, gan Vācijas olimpiskās delegācijas vadoņi, tāpēc Hartings intervijā TV kanālam ARD atvainojies.

“Atvainojos ikvienam, kuram nepatika mana rīcība, taču tas tā nebija domāts. Tas bija muļķīgi, taču tajā brīdī mani bija pārņēmusi tāda eiforija, ka es krietni pārspīlēju ar savu uzvedību. Tas tā nebija domāts,” atvainojās diska metējs.

Savukārt par interviju nesniegšanu viņš sacīja, ka jau pirms šīs sezonas sākuma izlēmis, ka ar medijiem nerunās, bet pēc uzvaras olimpiskajās spēlēs viņš nodomājis, ka turpinās ignorēt medijus. “Protams, pēc uzvaras viss bija mainījies, taču es to sapratu jau mazliet par vēlu, kad preses konference bija beigusies,” atzina Hartings.

LETA jau ziņoja, ka pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs diska mešanā uzvarēja Roberts Hartings, kurš ir Riodežaneiro olimpiskā čempione vecākais brālis, kā arī trīskārtējs pasaules čempions.

R.Hartings centās aizstāvēt savu titulu, taču muguras savainojuma dēļ kvalifikācijā palika 15.vietā un finālā neiekļuva.

Interesanti, ka R.Hartinga svinības pirms četriem gadiem izvērtās ne mazāk vētrainas, jo priecājoties par uzvaru viņš pazaudēja savu akreditācijas kārti, bez kuras netika ielaists olimpiskajā ciematā, tāpēc nakti pārlaida kādā Londonas stacijā.

LETA jau ziņoja, ka sestdien finālā K.Hartings sestajā mēģinājumā disku raidīja 68,37 metru tālumā, kas ir Vācijas atlēta jauns personiskais rekords.

Otro vietu ar 67,55 metriem ieņēma polis Pjotrs Malahovskis, bet bronzas medaļu ieguva Hartinga tautietis Daniels Jasinskis, kuram par pusmetru tuvāks metiens.

Savukārt tieši aiz goda pjedestāla palika igauņi Martins Kupers un Gerds Kanters, kuri disku raidīja attiecīgi 66,58 un 65,10 metru tālumā.

Pēdējā sērijā Kupers uz brīdi spēja pakāpties līdz otrajai vietai, taču tad viņu apsteidza K.Hartings un Jasinskis.

Savukārt Malahovskis sudrabu izcīnīja arī 2008.gadā Pekinā.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks līdz 21.augustam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ka tik tas weltmeistars netika piebarots ar stimulātoriem pirms pēdējā metiena. No tā ari iespējama tāda uzvedība.

  2. jāsaprot taču, cilvēks salietojies, nekontrolē savu rīcibu, nu jāsaprot taču ka diezgan daudzas no dopinga vielām var ietekmet psihi

Draugiem Facebook Twitter Google+