Pasaulē
Eiropa

Vācija sola palīdzēt Latvijai cīņā ar ugunsgrēku0

Foto: Artūrs Andrejs Blomkalns, Valsts policija

Vācija apsolījusi palīdzību Grieķijai, Zviedrijai un Latvijai cīņā ar postošajiem savvaļas ugunsgrēkiem.

“Šajās grūtajās stundās mēs stingri stāvam līdzās mūsu Eiropas partneriem un draugiem,” paziņoja Vācijas valdības preses pārstāve. “Grieķija, Zviedrija un Latvija var būt drošas par mūsu atbalstu cīņā ar katastrofālajiem ugunsgrēkiem.”

Lai palīdzētu Grieķijai, Zviedrijai un Latvijai, Eiropas Savienība (ES) aktivizējusi Civilās aizsardzības mehānismu.

ES humānās palīdzības un krīžu vadības komisārs Krists Stilianidis otrdien ieradās Atēnās, lai tiktos ar Grieķijas civilās aizsardzības pārstāvjiem un koordinētu ES sniegto palīdzību.

Tikmēr Zviedrijā mežu ugunsgrēku dzēšanā jau piedalās citu ES dalībvalstu nosūtītās lidmašīnas, spēkrati un ugunsdzēsēji.

Savukārt, lai palīdzētu Latvijas varasiestādēm noteikt paaugstinātā riska teritorijas, aktivizēta ES satelītu sistēma “Copernicus”.

Privāta kompānijas no Vācijas Latvijai piedāvājusi helikopterus

Kāda privāta kompānija no Vācijas Latvijai piedāvājusi helikopterus Valdgales pagasta kūdras purva ugunsgrēka dzēšanai, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Patlaban ir saņemts starptautiskās palīdzības piedāvājums no vienas Vācijas privātas kompānijas, kura piedāvā savus helikopterus. Šobrīd tiek izvērtēta minētā piedāvājuma tehniskie parametri un tiks lemts par šī izteiktā piedāvājuma izmantošanu, skaidroja Palkavniece.

Viņa atgādināja, ka šonedēļ Ministru kabineta sēdē nolemts, ka starptautiskā palīdzība tiks lūgta arī Baltkrievijai, un šobrīd noris organizatoriskais darbs un formalitāšu kārtošana, lai helikopters no Baltkrievijas varētu iesaistīties ugunsgrēka dzēšanā.

Iekšlietu ministrijā skaidroja, ka Vācijas privātās kompānijas piedāvājums ir tas atbalsts, ko solījusi Vācijas valdība.

LA.lv