Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
18. marts, 2014
Drukāt

Vācijā tiesa eiro zonas glābšanas fondu atzīst par konstitūcijai atbilstošu

Foto: LETAFoto: LETA

Vācijas Konstitucionālā tiesa otrdien paziņoja, ka eirozonas glābšanas fonds – Eiropas Stabilitātes mehānisms (ESM) – atbilst valsts pamatlikumam, tādējādi noraidot vairākas eiroskeptiķu iesniegtās sūdzības.

Apstiprinot sākotnējo lēmumu, kas tika pieņemts jau 2012.gada septembrī, Konstitucionālā tiesa norādīja, ka tā nesaskata nekādus šķēršļus Vācijas dalībai 500 miljardus eiro vērtajā ESM, kas izveidots, lai glābtu grūtībās nonākušās valstis un to bankas.

Vienlaikus vadošais tiesnesis Andreass Voskūle gan uzsvēra, ka Vācijas parlamenta apakšpalātai jābūt tai, kas saglabā pēdējo atbildību pār valsts ienākumiem un izdevumiem pat attiecībā uz starptautiskajām un Eiropas saistībām.

Eiroskeptiķu grupas vairākkārt lūgušas Konstitucionālo tiesu izlemt, vai ESM atbilst Vācijas konstitūcijai.

Vācijas iemaksas daļa ESM ir 190 miljardi eiro, kas ir krietni vairāk nekā citām valstīm. Vācija bija viena no pēdējām valstīm eirozonā, kas 2012.gada nogalē ratificēja vienošanos par glābšanas fonda izveidi.

2012.gada septembrī Vācijas Konstitucionālā tiesa noraidīja eiroskeptiķu grupas iesniegtās sūdzības pret ESM un Eiropas fiskālo paktu.

Tādējādi tika nodrošināta iespēja Vācijas prezidentam Joahimam Gaukam apstiprināt šo divu krīzes apturēšanas rīku iekļaušanu valsts likumā.

Tikmēr marta sākumā Vācijas Konstitucionālā tiesa izteica šaubas par Eiropas Centrālās bankas (ECB) īstenoto obligāciju pirkšanas programmu, kas tiek atzinīgi vērtēta par palīdzības sniegšanu eirozonas krīzes apturēšanai, un nosūtīja šo lietu Eiropas Savienības (ES) Tiesai.

Prasītāju grupa, kurā sadarbojas vācu politiķi, juristi un iedzīvotāji, tiesā iesniegtajos dokumentos norāda, ka ECB programma ir vienu soli no naudas radīšanas, lai tieši finansētu valstu izdevumus, ko aizliedz Māstrihtas līgums.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+