×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. augusts, 2012
Drukāt

Vācijā tvarsta nodokļu nemaksātājus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lai atklātu nodokļu nemaksātājus, Vācijas apdzīvotākās federālās zemes Ziemeļreinas–Vestfālenes nodokļu dienests nesen veica neierastu darījumu, nopērkot datus par vācu nodokļu nemaksātāju kontiem Šveices bankās.

 

Vācu izmeklētājiem bija aizdomas, ka Šveices lielākā banka “United Bank of Switzerland” (“UBS”) palīdz saviem vācu klientiem izvairīties no nodokļiem. Tagad viņi guvuši pierādījumus, ka “UBS” varētu būt palīdzējusi saviem vācu klientiem pārvietot savus noguldījumus uz Singapūras bankām, pirms nākamgad stājas spēkā nodokļu vienošanās starp Vāciju un Šveici, raksta žurnāls “Der Spiegel”. Vācijas nodokļu inspektori gribēja atklāt turīgos tautiešus, kas noglabājuši naudu Šveices bankās, lai nebūtu jāmaksā nodokļi pašmājās. Vācu nodokļu inspektoru izvērstā kampaņa draud ar nepatikšanām “UBS”, atzīmē “Der Spiegel”.

Vācu nodokļu inspektoru rokās par “UBS” klientiem nonākuši dokumenti, kas liecina, ka Šveices bankas palīdzējušas saviem klientiem pārvietot noguldījumus uz Dienvidaustrumu Āzijas valstu bankām, lai izvairītos no nodokļiem, raksta avīze “Financial Times Deutschland”. “Pirmo reizi mūsu rokās ir dokuments, kas ved uz Singapūru,” laikraksts citē avotu, kas saistīts ar Ziemeļreinas–Vestfālenes pavalsts Finanšu ministriju. Šis dokuments acīmredzot ir tik svarīgs, ka bankas “UBS” darbības izmeklēšana tagad kļuvusi par galveno uzdevumu, informācijas avots atklājis intervijā “FTD”. Vācu nodokļu inspektoru rīcībā nonācis videoieraksts, kurā “UBS” darbinieki dod padomus vācu klientiem, kā noguldīt naudu bankā “nodokļus optimizējošā” veidā, tas ir, noslēpjot to no nodokļu dienesta. “UBS” paziņojumā noliegts, ka banka piedāvātu saviem klientiem jebkādu atbalstu “darbībās, kas palīdzētu apiet nodokļus”.

Nodokļu vienošanās starp Šveici un Vāciju stājas spēkā nākamā gada 1. janvārī. Tā paredz, ka vācu klientu pašreizējie noguldījumi Šveices bankās tiks aplikti ar nodokli no 21 līdz 41 procentam atkarībā no depozīta apjoma un tā glabāšanas ilguma. Vienošanās kritiķi apgalvo, ka vācu naudasmaisiem nebūs grūti pārvietot savus noguldījumus no Šveices uz nodokļu paradīzēm Dienvidaustrumu Āzijā, pirms līgums stājas spēkā. Kāds baņķieris, kas nav vēlējies atklāt savu vārdu, intervijā “Der Spiegel” izteicies, ka viņam nācies strādāt ar daudziem vācu klientiem, kuri tagad vēlas pārvietot savus noguldījumus uz Singapūru.

Lai gan vācu nodokļu inspektori ieguvuši vērtīgu informāciju, nodokļu nemaksātāju ātrāku atklāšanu traucē domstarpības starp federālo valdību un vairākām pavalstīm. Sociāldemokrāti, kuri ir pie varas Ziemeļreinā–Vestfālenē, uzskata, ka iegūtā informācija par vācu nodokļu nemaksātāju kontiem Šveices bankās var būt efektīvāka valsts kases papildināšanā nekā starpvalstu līgums ar Šveici, kurā esot daudz “caurumu”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+