×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Vācija varētu aizdot Lietuvai tās Neatkarības akta oriģinālu (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Vācija varētu uz gadu aizdot Lietuvai šogad Berlīnes diplomātiskajā arhīvā atrasto 1918. gada 16. februārī pieņemto Lietuvas Neatkarības akta oriģinālu, bet ne atdot to pavisam, paziņojis Vācijas Federālo arhīvu prezidents Mihaels Hollmans.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs aicinājis nepiešķirt šim viedoklim pārāk lielu nozīmi, norādīdams, ka sarunas ar Vācijas valdību šai jautājumā pašlaik norisinās gludi. 1918. gada 16. februārī Lietuvas nacionālās atmodas tēva Jona Basanaviča vadītā Lietuvas Padome Viļņā parakstīja dokumentu, kurā pasludināja, ka Lietuva atjauno neatkarīgu, uz demokrātiskiem pamatiem balstītu valsti ar galvaspilsētu Viļņā un norobežojas no visām valstiskajām saitēm, kādas tai jebkad bijušas ar citām tautām. Domājams, ka dokuments tika parakstīts vairākos eksemplāros, bet līdz pat pēdējam laikam neviena tā oriģināla atrašanās vieta nebija zināma. Ar roku rakstīto dokumentu lietuviešu valodā un tā tulkojumu vācu valodā ar 20 parakstiem marta beigās Vācijas Ārlietu ministrijas arhīvā Berlīnē atrada Kauņas Vītauta Dižā universitātes profesors Ļuds Mažīlis. Pēc Hollmana teiktā, Vācija labi apzinās, ko šis dokuments nozīmē Lietuvai, un Ārlietu ministrijas arhīvs to apliecinājis, nekavējoties nododot Lietuvas rīcībā augstākās kvalitātes reprodukciju. Vācijas atsūtītā Neatkarības akta faksimils šobrīd izlikts apskatei Lietuvas Nacionālajā Martīna Mažvīda bibliotēkā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Nemot vera noziedzigo Ribentropa – Molotova paktu,kurs deva iespeju cekistu zemcilveku ordam okupet Baltijas valstis,Vacijas valdibai ir ieteicams nemeginat Baltijas valstim dotkadus padomus,un diktet kaut kadus noteikumus.

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+