×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Vācijā varētu ierasties 10 miljoni migrantu (9)

Foto - Scanpix/APFoto - Scanpix/AP

Protesta saietā Ķelnē piedalījās sieviešu tiesību aktīvisti un dažādas ievirzes politisko kustību pārstāvji ar saukli "Rapefugees not welcome" – "Izvarotājbēgļi (saliktenis no vārda "rape" – izvarošana un "refugee" – bēglis) nav gaidīti".

Eiropa ir pieredzējusi tikai migrantu pieplūduma sākumu, un Vācijā varētu ierasties vēl aptuveni desmit miljoni bēgļu, paziņojis Vācijas attīstības ministrs Gerds Millers.

 

Jāveido palīdzības fonds

Līdz šim Eiropu ir sasnieguši tikai desmit procenti no Sīrijas un Irākas bēgļiem, vēl aptuveni astoņi līdz desmit miljoni ir ceļā, un aiz viņiem Āfrikā pulcējas jauni miljoni migrantu, Millers teica intervijā laikrakstam “Bild”. Viņaprāt, lielākā kustība vēl ir priekšā, jo Āfrikas iedzīvotāju skaits dubultosies dažos gadu desmitos. Sahāras tuksneša apvidū aptuveni viens miljons cilvēku ir gājuši bojā, cenšoties pamest dzimtās vietas, bet viņus aizstās jauni miljoni.

Nespējot pienācīgi reaģēt uz migrantu krīzi, Eiropas Komisija ir lielā mērā zaudējusi autoritāti. “Ārējo robežu aizsardzība nedarbojas. Šengena ir sabrukusi. Bēgļu taisnīga sadale nav notikusi,” atzīst Vācijas attīstības ministrs. Moderno tehnoloģiju laikmetā arvien vairāk cilvēku zina par labklājību rietumvalstīs, tāpēc ļoti iespējams, ka viņi centīsies nokļūt Eiropā, uzskata Millers. Pēc Māršala plāna parauga, kas savulaik palīdzēja atgūties Rietumeiropas valstīm pēc Otrā pasaules kara, viņš aicina Eiropas valstis izveidot desmit miljardu eiro fondu, lai palīdzētu Irākai, Sīrijai un Lībijai atjaunot kara sagrauto saimniecību. “Iemaksas fondā jāveic visām valstīm, īpaši tām, kas neuzņem bēgļus,” uzskata Vācijas attīstības ministrs. Vācijā pērn ieradušies vairāk nekā miljons migrantu, izraisot politiskas, saimnieciskas un drošības problēmas. Jautāts par attieksmi pret Bavārijas federālās zemes premjerministra Horsta Zēhofera prasību noteikt slieksni Vācijā uzņemto migrantu skaitam, Millers atzina, ka ir vajadzīgs samazinājums: “Ja atkal ierodas miljons migrantu kā pērn, mēs nevaram viņus veiksmīgi integrēt vienlaikus.”

Analītiķi atzīmē, ka Millera prognoze par bēgļu skaitu ir līdzīga tai, ko izteicis Bundestāga deputāts no Sociāldemokrātu partijas Heincs Buškovskis, kurš paredz, ka līdz 2020. gadam Vācijā ieradīsies no pieciem līdz desmit miljoniem migrantu. “Situācija ir neatgriezeniska,” viņš piebilda. “Cilvēkus, kas jau ir ieradušies Vācijā, sabiedrībai nāksies integrēt un dot viņiem perspektīvu dzīvei.” Millers asi kritizēja tos, kuru vienīgais pienesums debatēs par imigrāciju ir tukši vārdi, piemēram, “bēgļi ir gaidīti”. “Šāds sociālais romantisms un skaistas runas ir ļoti grūti paciešamas pieredzējušiem cilvēkiem,” teica Vācijas attīstības ministrs Gerds Millers.

 

“Izvarotājbēgļi” nav gaidīti

Pēc šokējošajiem notikumiem Ķelnē un vairākās citās Vācijas pilsētās, kur gadu mijā migrantu pūļi veica seksuālus uzbrukumus sievietēm un laupīšanas, bet varas iestādes un mediji sākotnēji centās noklusēt notikušo vardarbību, valstī sarīkota virkne protesta demonstrāciju. Nedēļas nogalē protesta saietā Ķelnē piedalījās sieviešu tiesību aktīvisti un dažādas ievirzes politisko kustību pārstāvji, galēji labējiem aicinot atkāpties Vācijas kancleri Angelu Merkeli, kura vēl nesen solīja, ka Vācija spēs uzņemt visus patvēruma meklētājus. Demonstrantiem bija plakāts ar saukli “Rapefugees not welcome” – “Izvarotājbēgļi (saliktenis no vārda “rape” – izvarošana un “refugee” – bēglis) nav gaidīti”. Labējās aprindas, kuru viedokli pauž kustība “Pegida”, uzskata, ka Merkeles liberālā nostāja imigrācijas jautājumā ir valsts drošības apdraudējums, tāpēc viņai jāatkāpjas.

Vācijas parlamenta deputāti vakar pārsprieda situāciju pēc gadu mijā Ķelnē pieredzētajiem seksuāla rakstura uzbrukumiem, kas izraisījuši asas diskusijas par migrācijas politiku un drošības jautājumiem. Ķelnes policija, kuras priekšnieks ir atkāpies pēc sabiedrības protestiem, paziņoja, ka reģistrētas jau 516 sūdzības par Vecgada vakarā pieredzēto vardarbību, un 40% no tām saistītas ar seksuāla rakstura uzbrukumiem. Lai gan oficiālas apsūdzības vēl nav izvirzītas, policija atzinusi, ka lielākā daļa aizdomās turēto ir patvēruma meklētāji vai nelegālie imigranti no Ziemeļ­āfrikas valstīm. Vācijas tieslietu ministrs Heiko Māss, kurš pārstāv sociāldemokrātus, izteicis viedokli, ka šāds uzbrukumu vilnis Jaungada svinību laikā Ķelnē varētu būt apzināti plānots. Merkeles piekoptās “atvērto durvju” imigrācijas politikas pretinieki arvien uzstājīgāk norāda, ka tieši nekontrolētā imigrācija ir Ķelnē un arī citās Vācijas pilsētās pieredzēto uzbrukumu tiešs cēlonis. Kristīgo demokrātu partijas saietā nedēļas nogalē Merkele pauda atbalstu daudz stingrākai ārvalstnieku uzturēšanās kārtībai, norādot, ka izraidāmi būtu arī tie notiesātie bēgļi un patvēruma meklētāji, kam piespriests tikai nosacīts cietumsods.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. ka viņai jāatkāpjas,tagad jau izskatās,ka viņa ir jasoda.

 2. Visas iepriekšējās vienošanās ir apturamas , jo mainījušies ir apstākļi ! Nevar piespiest savā zemē uzņemt noziedzniekus ! Kāpēc tik ilgi tika noklusēti migrantu pastrādātie noziegumi ??? Lai pārējās Eiropas valstis neatteiktos tos uzņemt ! Merkele aicināja , tad tieciet ar to galā !

 3. Iedzīvotājus pārpilda ekstrēma pretīguma un riebuma sajūta pret šo sirseņu baru,kas nekontrolēts klejo pa Eiropu un izvaro,nogalina, laupa un zog!!!!!! Vispretīgākā ir valdības impotence aizsargāt savu tautu ,savus nodokļu maksātājus no iebrucēju agresijas!!! Un neviens vēl no tā bara nav bēglis!!!! Pagaidām viņi ir tikai likuma pārkāpēji,jo ir nelegāli pārkāpuši svešas valsts robežu!!!! Tā ka tagad ielāgo,- vai nu tu vai viņi! Tev nepalīdzēs ne policija, ne deputāti! Varbūt vienīgi vari cerēt uz kaimiņu,ja neesi ar to sanīdies!!!

 4. Tas vājprāts visā Eiropā tūlīt pinīgi ir jāaptur un tūlīt ir jādara zināmus to organizētājus, apmaksētājus un izpildītājus! Visi shie cilvēki ir jānovieto tikai Austrumu valstīs , pagaidu nometnēs vai brīvās teritorijās izveidot jaunu vai jaunas valstis, kurās shie pashi t.s. imigranti justos laimīgi un droshībā par to pashu naudu, par ko viņi negaidāmi, nevēlami un bīstami teik izplatīti Eiropā. Daba nepielauj necilvēcīgu pārvietoshanu starp kontinentiem, tas ir mākslīgi vedots noziedzīgs haoss. 90´proc. tie nav pat strādnieki.

 5. pilsonis 12. janvāris, 2016 06:23
  Atbildēt

  Arī Latvijā 160 ar saviem parakstiem garantēja ”WELKOME”… , laikam saskatījās tanti Merkeli un nepadomāja par kādu tur šodienas lielprojektu – ”ledlauzis 2”…
  Tas pats arī notiks ,kas Ķelnē, Latvijā – piemērs 2 x demolē Maidana izstādi pie MK un mūsu tante paslēpusies aiz gardīnēm kopā ar policijas ministru dreb… Varēja jau izsaukt policiju – tikas kā tas ministrs sevi izsauks…Tā kā ….

  Tie 160 arī ir no “lielāko kretīnu” loka un ir no drausmīgiem līdējiem, perversajiem un vienk. stulbeņiem, bet visi kopā ir savas tautas un valsts nodevēji! Bet prettautiskās varas struktūras ir izveidojušas arī tādu pašu prettautisku policiju,kuras sastāvā ir pie tam pretiesiski naturalizētie psrs okupanti un to kopijas-atvases, kas ģimenē dzīvojot kremļa info telpā, nekādi nevar būt lojāli Latvijas tautai un valstij, labāķajā gadījumā tie būs lojāli savam makam un amatam – tātad tiem, kas to visu viņiem izsniegs.

 6. 10 miljoni? nu un?tas būs 10% – un tikai – Latvijā pēc WW2 ienāca miljons bēgļu un ar pretenzijām uz “”kungiem”” noteicējiem – un nekas – dzīvojam draudzīgi – VĀCIEŠI – arī JUMS būs jāpielāgojas

 7. Arī Latvijā 160 ar saviem parakstiem garantēja ”WELKOME”… , laikam saskatījās tanti Merkeli un nepadomāja par kādu tur šodienas lielprojektu – ”ledlauzis 2”…
  Tas pats arī notiks ,kas Ķelnē, Latvijā – piemērs 2 x demolē Maidana izstādi pie MK un mūsu tante paslēpusies aiz gardīnēm kopā ar policijas ministru dreb… Varēja jau izsaukt policiju – tikas kā tas ministrs sevi izsauks…Tā kā ….

 8. kad šitiem kas jau DE atbrauks gimenes cik tad īsti tie miljoni sanāks???

 9. nu nu…lai to nosacīto sodu piešķirtu vispirms rikšojiet pār kalniem un lejām meklēt to muhamedu…daudzi migr.kam krimināla pagātne neregistrējas un dzivo pie radiem un paziņām utt.piestrādā kādā kafejnicā pie muslimiem un kāsītim sanāk..

Draugiem Facebook Twitter Google+