×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

Vācija vēršas pret pabalstu tūrismu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ES tiesa šonedēļ atzinusi dalībvalsts tiesības noraidīt pabalstu prasījumus, lai izvairītos no “sociālā tūrisma”.

“ES nav sociālā savienība,” Vācijas kanclere Angela Merkele vakar teica intervijā laikrakstam “Passauer Neuer Presse”, piebilstot, ka Vācija nevēlas maksāt bezdarbnieka pabalstus tiem ES pilsoņiem, kuri tur ierodas to dēļ vien. ES tiesa otrdien publicēja atzinumu, ka Vācijai ir pilnas tiesības noraidīt pabalstu prasījumus, lai izvairītos no “sociālā tūrisma”. ES pilsoņiem, kuri citā dalībvalstī paliek ilgāk par trim mēnešiem, ir jābūt “pietiekamiem resursiem” vai arī viņiem jādodas mājās. Vācija var atteikt “sociālos pabalstus trūcīgiem darba meklētājiem, kas ir citu dalībvalstu pilsoņi”, ja prasītāji ieradušies Vācijā tikai tāpēc, lai iegūtu šos pabalstus, secinājis ES tiesas ģenerāladvokāts Melhiors Vatelē.

Tiesā bija nonācis gadījums, kad kādai rumānietei viņas viesošanās laikā Leipcigā piedzimis bērns. Viņa saņēmusi bērna pabalstus, taču vietējā pašvaldība noraidīja prasību pēc bezdarbnieka pabalsta, jo nekādas profesionālas kvalifikācijas viņai nav un darbu viņa nebija meklējusi.

ES tiesnesis atzīmējis, ka ES likums ļauj ES pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem uzturēties citā dalībvalstī līdz trim mēnešiem. Ja šādas persona vēlas palikt ilgāk par trim mēnešiem, viņiem jābūt pietiekamiem līdzekļiem, lai nekļūtu par slogu uzņēmējas dalībvalsts sociālās palīdzības sistēmai, teikts atzinumā. No tā izriet, ka, piešķirot sociālās palīdzības pabalstus, var būt nevienlīdzība attiek­smē starp uzņēmējas dalībvalsts pilsoņiem un citiem savienības pilsoņiem. Visticamāk, ka tiesas lēmums pēc šāda atzinuma būs tāds pats.

Tā kā Vācija ir otrs populārākais imigrantu galamērķis pasaulē (aiz ASV), tās valdība plāno pastiprināt pasākumus pret “pabalstu tūrismu”. Likumprojektā cilvēkiem, kuri ļaunprātīgi būs izmantojuši pabalstu sistēmu, var tikt aizliegta atkārtota ierašanās Vācijas teritorijā līdz pieciem gadiem, ziņo “Reuters”. Savukārt par Vācijas varasie­stāžu maldināšanu var sodīt ar sodanaudu vai pat ar cietumsodu. Bērnu pabalsti turpmāk tikšot maksāti tikai tiem, kuriem ir Vācijas nodokļu maksātāja reģistrācijas numurs. Sagaidāms, ka Vācijas valdība to varētu apstiprināt jūnijā, vēsta “Reuters”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sen bija laiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+