Pasaulē
Eiropa

Vācija vīlusies Mejas “Breksita” plānā un mudina atkārtot referendumu0


Angela Merkele.
Angela Merkele.
Foto: LETA/AFP

Vācijas tieslietu ministre Katarīna Bālija otrdien atzinusi, ka ir vīlusies tajā, kā Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja cenšas rast izeju no “Breksita” strupceļa, un mudinājusi Lielbritānijā rīkot vēl vienu referendumu.

Meja pirmdien centās pārvarēt parlamenta pretestību “Breksita” vienošanās lietā, rosinot panākt Eiropas Savienības (ES) piekāpšanos attiecībā uz plānu, kas paredz izvairīties no muitas kontroles uz Īrijas Republikas un Ziemeļīrijas robežas.

“Jā, esmu vīlusies. Tas nav ceļš uz priekšu,” ministre sacīja radio “Deutschlandfunk”. Viņa norādīja, ka Meja palaidusi garām izdevību panākt, lai “Breksita” vienošanās gūst lielāku atbalstu.

Vienošanās projekts nevar tikt mainīts, uzsvēra Bālija, kas pati ir Vācijas un Lielbritānijas pilsone. Viņa piebilda, ka var rasties zināma laika rezerve, ja tiktu rīkots vēl viens referendums.

“Tas situāciju nomierinātu,” viņa piebilda.

Saistītie raksti

Vācijas valdības pārstāvis sakariem ar presi pirmdienas vakarā paziņoja, ka Vācija turpina atbalstīt Lielbritānijas organizētu izstāšanos no ES, un pauda cerību, ka Apvienotās Karalistes valdība drīz spēs vienoties par priekšlikumiem, kurus atbalstītu parlamenta vairākums.

Vācijas kanclere Angela Merkele vēl svētdien norādīja, ka darīs visu, kas ir viņas spēkos, lai panāktu, ka Lielbritānija ES pamet ar vienošanos.

LA.lv