×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. novembris, 2016
Drukāt

Vācijai Jaungada svinībās jāuzlabo drošības pasākumi

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Policijas auto Ķelnē pēc 2016. gada Jaungada nakts notikumiem

Lai nepieļautu, ka Vācijas pilsētās Jaungada svinību laikā atkārtojas gadu mijā Ķelnē un citviet Vācijā masveidā pastrādātie noziegumi – arī seksuāla rakstura uzbrukumi un laupīšanas –, Vācijas likumsargi nākuši klajā ar virkni ieteikumu, cita starpā mudinot izmantot helikopterus un jātnieku policiju, vēsta vietējie mediji.

Pavalstu un federālās policijas ekspertu ziņojumā, kas nonācis Ķelnes laikraksta “Express” rīcībā, pausti vairāki ieteikumi drošības apstākļu uzlabošanai svētku laikā.

Eksperti iesaka noteikt ierobežojumu cilvēku skaitam masu pasākumos, kā arī drošības uzraudzīšanā izmantot helikopterus un jātnieku policiju. Likumsargiem jāizmanto novērošanas kameras un jānodrošina labāks apgaismojums. Ķelnes gadu mijas notikumu izmeklēšana bieži vien bija apgrūtināta, jo novērošanas kameru ieraksti bija gaužām nekvalitatīvi.

Ziņojumā ieteikts uzlabot bēgļu izvērtēšanu un reģistrāciju, viņiem ierodoties valstī, kā arī uzlabot informācijas apmaiņu ar citām valstīm un Eiropolu. Eksperti arī mudina pievērst lielāku uzmanību imigrantu integrācijai.

Vācijas federālā policija konstatējusi, ka Jaungada naktī visā valstī pastrādāts gandrīz 1000 seksuālu noziegumu, kuros piedalījušies vairāk nekā 2000 vīriešu, no kuriem identificēti tikai 120. Saskaņā ar Federālās kriminālpolicijas pārvaldes rīcībā esošo informāciju vairums noziedznieku nākuši no Ziemeļāfrikas valstīm. Tomēr uzbrucēju vidū bijuši arī sīrieši, un policijas ziņojumā teikts, ka vairāk nekā puse no uzbrucējiem Vācijā uzturējušies mazāk nekā gadu.

Nelegālo imigrantu pieplūdums Itālijā šogad sasniedzis jaunu rekordu, liecina oficiālie dati. Itālijā šogad ieradušos nelegālo imigrantu skaits jau pārsniedzis 171 000, līdz ar to ir pārspēts 2014. gada rekords, kad visa gada garumā Itālijā ieradās 170 100 nelegālie imigranti, pavēstīja Iekšlietu ministrija. Vairākums imigrantu ir no Āfrikas valstīm – 36 000 no Nigērijas, 20 000 no Eritrejas un 12 000 no Gvinejas.

Daudzi ir apņēmības pilni doties tālāk uz ziemeļiem. Populārāko galamērķu vidū ir Vācija un Zviedrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+