×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Krievija grib piedzīt no Vācijas četrus triljonus eiro par uzbrukumu PSRS (19)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kremļa kontrolētie mediji Krievijas likumdevēju gatavotos ierosinājumus par zaudējumu piedzīšanu Vācijai pamato kā atbildi dažu rietumvalstu politiķu mēģinājumiem "pārskatīt" vēsturi.

Krievijas odiozā politiķa Vladimira Žirinovska vadītās Liberāldemokrātiskās partijas deputāts Mihails Degtjarevs ierosinājis parlamenta apakšpalātā jeb Valsts domē izveidot īpašu darba grupu, kas aprēķinātu Vācijas nodarītos zaudējumus PSRS. Šķietami absurdā ideja tomēr sasniegusi dzirdīgas ausis, un šāda darba grupa Krievijas parlamentā jau esot sākusi darbu, ziņo Krievijas laikraksts “Izvestija”.

“Faktiski Vācija nav samaksājusi PSRS nekādas reparācijas par postījumiem un zvērībām Lielā Tēvijas kara laikā,” Krievijas avīzei “Izvestija” apgalvoja Degtjarevs. Krievijā par Lielo Tēvijas karu tiek saukts kara posms no 1941. gada 22. jūnija, kad nacistiskā Vācija uzbruku savai sabiedrotajai PSRS, līdz Vācijas kapitulācijai 1945. gada maijā. “Jaltas vienošanās paredzēja, ka PSRS iegūst dažus vāciešu īpašumus, kas galvenokārt bija mēbeles, apģērbs un rūpnieciskās iekārtas. Tās uzskatāmas par kara trofejām, kas, protams, nekādā veidā nekompensē postu, kas tika nodarīts PSRS ekonomikai,” paziņojis Degtjarevs. “Kaut arī ar Vācijas Demokrātisko republiku pēc kara tika noslēgta vienošanās par reparāciju savākšanu, ne ar Vācijas Federatīvo republiku, ne jo vairāk apvienoto Vāciju šādas vienošanās nav bijušas. Tātad jautājums ir atvērts un ļoti aktuāls.”

Krievijas deputāts uzskaitījis, ka nacistiskās Vācijas uzbrukuma dēļ tika iznīcinātas 1710 pilsētas, 70 tūkstoši ciematu, 32 tūkstoši rūpnīcu un 100 tūkstoši kolhozu. “Turklāt šobrīd sanāk, ka Vācija ir samaksājusi kompensāciju sešiem miljoniem holokausta upuru, bet ignorējusi nogalinātos 27 miljonus padomju cilvēku, no kuriem 16 miljoni bija civiliedzīvotāji,” paziņoja Degtjarevs, kurš sarēķinājis, ka “summa pašreizējās cenās, kas Vācijai ir jāsamaksā PSRS juridiskajai mantiniecei Krievijai, ir ne mazāk kā trīs līdz četri triljoni eiro”.

Degtjareva ierosinājumam atbalstu paudusi arī Krievijas Komunistiskā partija, kuras pārstāvis un Valsts domes aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Komojedovs sarunā ar Kremļa ruporu televīzijas kanālu “Russia Today” uzsvēra, ka ir “jāaprēķina kopējie zaudējumi”. “Mums ir jāzina, kādu ietekmi uz PSRS attīstību, tostarp neatjaunojamiem cilvēku zaudējumiem, atstāja Vācijas agresija,” prātoja Komojedovs.

Degtjarevs apgalvo, ka Maskava ir tiesīga pieprasīt kompensācijas Berlīnei tieši šobrīd, jo Eiropas Savienība ir piemērojusi Krievijai sankcijas, kas tās ekonomikai jau atkal nodarot postažu, raksta avīze “Izvestija”. Turklāt Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers pagājušajā nedēļā apstiprināja, ka ES varētu pastiprināt ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, ja tā nepārstās atbalstīt Ukrainas austrumu apgabalos karojošos teroristu grupējumus.

Janvāra beigās arī Grieķijas parlamenta vēlēšanās uzvarējušo kreiso populistu SYRIZA līderis Aleksis Ciprs paziņoja, ka grib piedzīt reparācijas no Vācijas par nodarīto postu Otrā pasaules kara laikā. SYRIZA grib, lai Vācija atmaksā 11 miljardus eiro Grieķijas bankai, kas šādus zaudējumus esot cietusi nacistu okupācijas laikā.

Daži Krievijas likumdevēji Degtjareva ierosinājumiem veltīja bargu kritiku. Krievijas parlamenta augšpalātas jeb Federācijas padomes ārlietu komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Džabarovs uzsvēra, ka visi reparāciju jautājumi starp Vāciju un PSRS tika atrisināti jau pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados un atgriešanās pie šiem jautājumiem radīs tikai problēmas. “Vienīgais, ko mēs varam panākt, paceļot šo jautājumi, ir attiecību pasliktināšanās ar Vāciju, kas tāpat šobrīd nav labas,” laikrakstam “Rossijskaja gazeta” uzsvēra Džabarovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Laba doma. Varētu aktualizēt atkal atbildības prasīšanu arī no II pasaules kara aizsācējas – PSRS. Kamēr nenotiesās kara noziedznieci – PSRS režīmu un tās mantiniekus, tikmēr II pasaules kara atbalsis nerimsies.

 2. Krievi vēl par zaudējumu 1 PK nav nomaksājuši reparācijas Vācijai. Parakstot zaudētāja līgumu, bija nosauktas konkrētas summas, kas krieviem jāmaksā.

 3. Tad jau Anglijai un ASV jāpaņem Kenigsberga.Līgums sen beidzies.

 4. Un ka ar Staļina pavēli par atļauju karavīriem izvest no Vācijas visu ko vien var un ta izlaupīja visu, kas bija palicis pēc bombardēšanām, arī civoliedzīvotāju mantas. Pēc kara vēl 50.gados pie Latvijā dzīvojošiem izbijušiem armijniekiem OBHSS atrada pat kilogramu zekta izstrādājumus

 5. Edžus 4. februāris, 2015 00:15 Atbildēt

  Ja strādāt neprot, tikai dzert un kauties, tad jācenšas labumus iegūt no strādīgākām tautām.
  —————
  Vnk tiem, kurus vajad daudz “karmiski mācīt”,
  dabas resursiem bagātu zemi peikšķir…
  lai galīgi izlaižas slinkumā, tā teikt…
  :))

 6. Nu ja, Molotova – Rībentropa pakts par ietekmju sfēru dalīšanu un to savastarpējo neuzbrukšanu taču bija. Vēl varētu sasaistīt to lietu ar visu žīdu mūžiggo pašu zuprasīšanās un uzkasīšanās sāpi – šoreiz, te konkrēti: par tiem NĪ (un it visur okupētajās teritorijās) vai arī tām to naudas kompensācijām…

  Un kamēr nav samaksājuši uzbrucēji un no visām pusēm, kas nu kuram un par ko,
  tikmēr… lai taču Latviju liek pilnīgā mierā!
  🙂

 7. Lūk = Pamats.
  Ar Masļeņikiem sākot / Kārli Ulmani / Jelgavu utt. – 250 miljardus no Kremļa.
  Merkele atzīst Kremļa treju triljonu prasību ar 4 triljonpretprasību par Kenisbergu uc vācu sievu 2 000 000 izvarošanām.

 8. Hi†lers takš tikai mazliet nozaga startu! un nav pēc bontona, ka postpadumjā Pu†lerlande piesavinās tikai Padumjo Savienības tiesības, dajoš, tad arī pienākumus! dajoš pa simbõliskai kompensācijai – pa ļimonam vai diviem katram, kam Padumjās varas okupācija sad!rsa dzīvi!

 9. Kāpēc jāpiedzen tik no Vācijas ,var piedzīt arī no Francijas par Napoleona uzbrukumu krievijai un kaut ko pieprasīt arī no Čingishana pēctečiem.

  • Sāksim labāk ar to ābolu un čūsku – tur jau pirmais pierādījums – padzīti no paradīzes ( man čukst – no komunisma…).

 10. Kā tur ar to Kēnigsbergas izmantošanas termiņu…?

 11. Jau sauciet sanitārus… Tas pirmais jau jāpiedzen no tās čūskas kura pie ābeles mudināja kost to ābolu…Paliek jau murgaini un arī troļļi tādi aktīvi – algas palielināja?

 12. Galma āksts nespēj saprast, ka bijušās PSRS republikas no Krievijas piedzītu 10 x vairāk par PSRS genocīdu kara un pēckara laikā.

 13. Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers pagājušajā nedēļā apstiprināja, ka ES varētu pastiprināt ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, ja tā nepārstās atbalstīt Ukrainas austrumu apgabalos karojošos teroristu grupējumus.
  —————
  tulkojums:Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers pagājušajā nedēļā apstiprināja, ka ES varētu pastiprināt ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, ja tā neatļaus noslepkavot Doņeckas civiliedzīvotājus…

 14. Ernis Purnis
  03.02.2015 17:51
  Fakts
  03.02.2015 13:50

  Tieši PSRS agresīvās politikas dēļ radās priekšnoteikumi un arī sākās Otrais Pasaules karš. Atcerieties tikai PSRS iebrukumu Somijā u.t.t.

  Krievu tauta gadsimtiem pieļauj agresiju, uzbrukumus un slepkavošanu viņu tuvāko kaimiņu zemēs – nolādēta,zemiska un melīga mūžam ir viņu pieļautā vai izvēlētā vadība – asinskāri sadisti, morāli izd zimteņi ir viņu vadības prioritāte. Un krievi maksā paši pirmie par saviem neliešiem viņu citām tautām sagrābto zemju asinīm notašķīitajā tronī

  Tas laiks barbariem tuvojas ar pašu palīdzību!
  03.02.2015 19:53

  Neaizmirsties par Eižena Finka pareģojumupar krievu maskavijas beigām un viņš ir patiesi vienīgais, kura pareģojumi pilnīgi visi ir piepildījušies!

 15. Krievijai vajag naudu lai turpinātu savu agresiju. Viss maksā dārgi: tehnika; lielgabalu gaļa; pārtika.

 16. Ja strādāt neprot, tikai dzert un kauties, tad jācenšas labumus iegūt no strādīgākām tautām.

Draugiem Facebook Twitter Google+