Latvijā
Politika

FOTO. Vācijas aizsardzības ministre uzsver, ka Latvija var simtprocentīgi paļauties uz Vāciju kā sabiedroto0


Vācijas aizsardzības ministre Annegrēta Krampa un Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalās preses konferencē pēc tikšanās Aizsardzības ministrijā.
Vācijas aizsardzības ministre Annegrēta Krampa un Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalās preses konferencē pēc tikšanās Aizsardzības ministrijā.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Domājot par valsts drošību, Latvija var simtprocentīgi paļauties uz Vāciju kā sabiedroto, šodien Rīgā žurnālistiem paziņoja Vācijas aizsardzības ministre Annegrēta Krampa-Karenbauere, kura ieradusies vizītē Latvijā.

Politiķe uzsvēra, ka Vācija sadarbojas ar Latviju un Baltiju kopumā un ir sabiedrotā NATO. NATO līguma piektais pants Vācijai ir absolūti saistošs un “Vācija pastāv uz to”.

Viņa atgādināja, ka Vācija Baltijas valstīs piedalās dažādās ar aizsardzības jomu saistītās aktivitātēs, tostarp, NATO kaujas grupā Lietuvā un Baltijas gaisa telpas patrulēšanā. “Protams, ka no Vācijas puses mēs šo sadarbību turpināsim un Latvija simtprocentīgi var paļauties NATO kā uzticamu sabiedroto,” uzsvēra ministre.

Latvijas un Vācijas aizsardzības ministru preses konference

Ministre arī norādīja, ka patlaban turpinās diskusijas par NATO nākotni un viņa ar Latvijas kolēģi Arti Pabriku (AP) vienojusies par kopīgām pozīcijām gan starptautiskajā situācijā, gan NATO nākotnes izaicinājumos.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka Vācijas bruņotie spēki sniedz nozīmīgu ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, tostarp vadot NATO paplašinātās klātbūtnes Lietuvā kaujas grupu, atbalstot NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas, kā arī piedaloties NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā un 1.pastāvīgajā Jūras spēku grupā.

Tāpat Vācijas bruņoto spēku karavīri veic dienesta pienākumus Latvijā izvietotajā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā un NATO spēku integrācijas vienībā, kā arī regulāri piedalās militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs, sadarbojoties ar Latvijas un citu NATO valstu bruņoto spēku karavīriem.

LA.lv