×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. augusts, 2012
Drukāt

Vācijas ārlietu ministrs: Asadam būtu jāstājas Starptautiskās krimināltiesas priekšā

Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam būtu jāstājas Starptautiskās krimināltiesas priekšā, šādu pārliecību laikrakstam “Bild am Sonntag” paudis Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle.

“Vislabāk būtu, ja Asads” stātos Hāgas tribunāla priekšā, atzina ministrs. Vienlaikus viņš gan piebilda: “Ja ar Asada brīvprātīgu aiziešanu [no amata] iespējams novērst turpmāku cilvēku bojāeju, juridiskajam procesam manā izpratnē nebūtu lielākas nozīmes.”

“Tas noteikti būtu pretrunā ar maniem uzskatiem attiecībā uz tieslietu sistēmu, taču man vissvarīgāk šķiet apturēt cilvēku nogalināšanu un nodrošināt Sīrijai demokrātisku un miermīlīgu nākotni,” atzina Vestervelle.

Viņš arīdzan atkārtoti pauda iebildumus pret ārvalstu militāro iejaukšanos Sīrijas konfliktā, norādot, ka tas tikai “saasinātu problēmas” un vairotu vardarbību šajā valstī.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar cilvēktiesību aizstāvju organizāciju datiem upuru skaits jau pārsniedzis 21 000, no kuriem lielākā daļa bijusi neapbruņotas civilpersonas.

Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību cenšas panākt Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķē Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses Sīrijas konfliktā novedīšot pie konflikta eskalācijas.

Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņemot palīdzību no ārzemēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+