×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Vācijas ārlietu ministrs brīdina par mēģinājumiem sabotēt Minskas sarunas (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers brīdinājis, ka pirms šodien gaidāmajām Ukrainas, Vācijas, Francijas un Krievijas līderu sarunām Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā varētu notikt mēģinājumi sabotēt šo sanāksmi, informē Vācijas raidsabiedrība “Deutsche Welle”.

Ar šādu paziņojumu viņš nāca klajā pēc vakar piedzīvotajām smagajām kaujām Ukrainas austrumu apgabalos, kurās, pēc dažadu avotu ziņām, kopā dzīvību zaudējuši vairāk nekā četrdesmit cilvēki. “Es ceru, ka neviena puses neizprovocēs kaujas līdz punktam, kurā vardarbības uzliesmojums apšaubītu Minskas saieta norisi,” paziņoja Šteinmeiers. “Visiem vajadzētu saprast, ka mums atkal ir liela iespēja spert pirmo un svarīgo soli, lai atrisinātu konfliktu un pieklusinātu ieročus.”

Pagaidām Ukrainas prezidenta Petro Porošenko, Vācijas kancleres Angelas Merkeles, Francijas valsts galvas Fransuā Olanda un Kremļa saimnieka Vladimira Putina tikšanās Minskā joprojām nav apstiprināta. Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss norādījis, ka joprojām nevar “viennozīmīgi atbildēt, vai sarunas notiks.”

Savukārt Šteinmeiers uzsvēris, ka “diskusijas ir pavirzijušās uz priekšu, taču vairāki jautājumi, kurus līdz Minskas sarunām būtu jāatrisina, joprojām ir atklāti”. “Vēl nekas nav atrisināts. Turklāt sanāksme pati par sevi vēl negarantēs panākumu. Es ceru un sagaidu, ka Maskava un Kijeva patiešām izmantos šo iespēju,” uzsvēra Vācijas ārlietu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Viss jau izlemts- Obama tēlos slikto policistu, Merkele labo. Bet Putins karavadoni. Mieram jābūt, to grib visi. Vienīgais risinājums jau zināms – „seperātiskie” Ukrainas apgabali iekļausies Ukrainas federācijā. Līdz ar to, Ukrainas federācijas parlaments nevar nobalsot nekādi par Ukrainas sadarbību ar NATO un ieiešanu ES, kāds arī ir un ir bijis Putina mērķis, ierobežojot nākotnē Ukrainas un Krievijas globalizāciju pēc ASV un ES parauga..Latvijai tas ir izdevīgi – nekad netiks atvērtas ES robežas ar Krieviju un Ukrainu – Latvijā neieplūdīs krievvalodigie, iznīcinot latvietības telpu…neskatoties uz to, ka S.Āboltiņa, būdama Saeimas spķere, kopā ar VP A.Bērziņu izdarījuši nenovēršamu kaitējumu latviešu tautai – viņas vadībā Saeima nobalsoja par premabulas Satversmei ieviešanu, kas atņem tiesības tautai ar referendumu lemt par otras valsts valodas ieviešanu.Tagad to var izdarīt Saeima ar savu balsojumu. S.Āboltiņas vadībā Saeima pieņēma un nobalsoja par referenduma likuma grozījumiem, kas šogad stājušies spēkā -tautai par saviem līdzekļiem jāsavāc 155 000 parakstu par savu naudu, lai varētu rosināt referendumu kādā jautājumā – kas praktiski nav realizējams un ir pretrunā Satversmes 2. pantam. Līdz ar to panāktie grozījumi un preambulas ieviešana liedz latviešu tautai tiesības reāli ar panākumiem protestēt pret otras valsts valodas ieviešanu Latvijā.

 2. Viss jau izlemts- Obama tēlos slikto policistu, Merkele labo. Bet Putins karavadoni. Mieram jābūt, to grib visi. Vienīgais risinājums jau zināms – „seperātiskie” Ukrainas apgabali iekļausies Ukrainas federācijā. Līdz ar to, Ukrainas federācijas parlaments nevar nobalsot nekādi par Ukrainas sadarbību ar NATO un ieiešanu ES, kāds arī ir un ir bijis Putina mērķis, ierobežojot nākotnē Ukrainas un Krievijas globalizāciju pēc ASV un ES parauga..Latvijai tas ir izdevīgi – nekad netiks atvērtas ES robežas ar Krieviju un Ukrainu – Latvijā neieplūdīs krievvalodigie, iznīcinot latvietības telpu…

 3. Krievija okupē austrumu Ukraini, un atkal ir sagrabusi suverenas valsts ipašumus. izsktās ka tas pats ko stalins darija pec otrā pasaules kara.

 4. Būtisks brīdinājums – šorīt valsts tīta miglā

  Trešdienas rīts atnācis ar biezu miglu trešdienas rītā, kas būtiski pasliktinās redzamību.

 5. kas apmierina krieviju, vāciju franciju jau atrada, bet tas neapmierina porošenko, kas tad zaudē savu ietekmi. tāpec ari varonigā ukrainas armija metas uzbrukumā tieši pirms sarunu sākuma un cenšas saasinājumu frontē uzvelt kaujiniekiem

  • Franciju un Vāciju apmierina tukšu salmu kulšanu, Ukrainu apmierinātu cviliedzīvotāju nelepkavošna ar Krievijas modernākajiem ieročiem vairākus desmītus reižu ik diennakti.

  • Franciju un Vāciju apmierina tukšu salmu kulšana, Ukrainu apmierinātu cviliedzīvotāju neslepkavošana ar Krievijas modernākajiem ieročiem vairākus desmītus reižu ik diennakti.

Draugiem Facebook Twitter Google+