×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2015
Drukāt

Vācijas armija atjaunos ekspluatācijā simt tanku (10)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas armija atjaunos ekspluatācijā apmēram simt tanku, kas pārdoti rūpniecības sektoram, sestdien paziņoja Vācijas Aizsardzības ministrija.

Lēmums nozīmē, ka Vācijas armijas rīcībā esošo tanku “Leopard 2” skaits pieaugs līdz 328 pašreizējo 225 vietā, apstiprināja ministrijā. Iepriekš neoficiāla informācija par tanku atjaunošanu ekspluatācijā izskanēja nedēļas žurnālā “Der Spiegel”.

Tanki tiks modernizēti ar jaunākajām tehnoloģijām. Modernizācijas process sāksies 2017.gadā.

Lēmums pieņemts pēc tam, kad tika izveidota ātrās reaģēšanas vienība apmēram 5000 karavīru lielumā, kuru varēs izvietot jebkurā vietā dažu dienu laikā.

Vienība, par kuru 2014.gada septembrī vienojas NATO līderi saistībā ar krīzi Ukrainā, darbu sāks līdz 2016.gadam, bet tās komandcentri tiks izvietoti NATO dalībvalstīs Austrumeiropā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tanki ir pagātnes kara mašinērija, tāpat kā bruņotie vilcieni; tagad daudz nozīmīgāka loma ir raķetēm — modernām tanku dūrēm, arī bezpilota lidmašīnām. Lai krievi saražo savus tanku tūkstošus, tiem bija liela nozīme Otrā pasaules karā laikā, bet ne šodien. Baltijas valstīm un Polijai ir jāiegādājas modernākās prettanku un pretgaisa raķetes. Mācīsimies no Gruzijas pieredzes.

 2. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Tanki Leopard 2 tiek uzskatīti par labākajiem pasaulē. 200 šādu tanku ir Somijas armijai. No Baltijas valstīm armija patieībāir iai Igaunijai. Tas apbruņojumāir vismaz pasaules labākie bruņutrabsportieri Sisu, peldētspējigs un var uzņamut smagi apbruņous kājniekus. NATO samita laikā Latvija no Igaunijas aizņēmās dažus Sisu. Sisu ir uz riteņiem un ar lelu ārumu Manprta daudz labāki kā kapurķēžu mašinas, ko Latvija gatavojās iegā’daties no britiem.

 3. Interesanti gan,ko vācu rūpniecības sektors visu laiku darīja ar Leopards 2 tankiem?

 4. Pat ar visiem atjaunotajiem tankiem Vācijai būs divreiz mazāk tanku kā pašpasludinātajām Luhanskas un Doņeckas republikām.

 5. Tikai nevajag pakļauties Kremļa provokācijām, proti, sākt karu pirmiem. Ja Berlīne netirgos Eiropas zemes un nepakļausies Kremļa provokācijām, tad Putinam kirdik (tatāru val. – beigas). Tas ka Putinam kirdik, priecē. 🙂

  • Pat pirmais karu sākdams ,Putins pierādīs ka viņam uzbrukts vai bija plānots uzbrukt vai ,,tuvajās ārzemēs,, mītošo krievu ,,apspiešana,, kļuvusi nepanesama un tiem jāiet palīgā. Viņam, pilnā balsī piebalsos grieķis Ciprs, francūziete Lapēna,ungārs Orbants,Kipra,Čehija ,Kjeza no Itālijas un visas pasaules ,,antifašisti,,.

  • Ну и вы мечтатели, в сказки верите. Смотрите, чтобы “кирдык” за вами самими не пришёл. То же мне вояки.

Draugiem Facebook Twitter Google+