×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

Vācijas ārsts apšauba Timošenko iespējas izveseļoties Ukrainā

timosenko_arsts

Vācijas ārsts, kas izmeklēja notiesāto Ukrainas bijušo premjerministri Jūliju Timošnko, otrdien paziņoja, ka apšauba iespējas, ka Timošenko, kas cieš no nopietnām muguras problēmām, varētu atlabt Ukrainā, saņemot tādu medicīnisko aprūpi, kāda viņai tiek piedāvāta pašlaik.

Berlīnes klīnikas “Charite” vadītājs Karls Makss Ainhoipls žurnālistiem Vācijas galvaspilsētā apstiprināja, ka 51 gadu vecā Timošenko tiek rūpīgi uzraudzīta Ukrainas valsts dzelzceļa uzņēmuma “Ukrzaļizņica” centrālajā klīniskajā slimnīcā Harkovā, kur viņas palātā visu dienu valda tumsa,  jo pēc varas iestāžu rīkojuma ir aizlīmēti logi un viņai dienā ļauts vien 15 minūšu baudīt dienasgaismu.

“Viņas stāvoklis ir uzlabojies,” teica vācu mediķis. “Tomēr ir ļoti apšaubāms, vai viņa šādos apstākļos var pilnībā atlabt,” piebilda ārsts, sakot, ka Vācijas ārstu veiktā Timošenko ārstēšana Ukrainā var ilgt vēl vairākas “nedēļas vai mēnešus”.

Ainhoipls pastāstīja, ka Timošenko sāpes ir samazinājušās, un viņa tagad spēj kustēties vairāk nekā iepriekš. “Viņa tagad uz vairākām stundām dienā spēj piecelties no gultas,” Timošenko veselības stāvokļa uzlabojumu raksturoja ārsts, piebilstot, ka apstākļi Timošenko palātā ir nomācoši ne vien pacientei, bet arī ārstiem.  

Timošenko palātā nepārtraukti atrodas sargi un kameras, kas tiek aizsegtas vien tad, kad bijušo Ukrainas premjerministri izmeklē ārsti, un šādi apstākļi, kā uzsvēra Ainhoipls, “kaitē viņas ārstēšanai”.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa piektdien paziņoja, ka Timošenko medicīniskā aprūpe ir apmierinoša, bet tai ir nepieciešama plašāka informācija, lai sniegtu precīzāku viedokli par šo lietu.

Kopš 9.maija Timošenko, kurai diagnosticēta starpskriemeļu diska trūce, atrodas slimnīcā un pieprasa, lai viņu ārstētu ārvalstu mediķi slimnīcā, nevis cietumā.

Kijevas Pečoras rajona tiesa pērn oktobrī atzina Timošenko  par vainīgu amata pilnvaru pārsniegšanā saistībā ar gāzes piegāžu līgumu parakstīšanu starp Ukrainu un Krieviju un piesprieda viņai septiņu gadu cietumsodu.

Savukārt šogad tika sākta jauna prāva pret   Timošenko   saistībā ar apsūdzībām par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, zādzību un ienākumu ārvalstu valūtās slēpšanu laikā, kad viņa 90.gados vadīja enerģētikas uzņēmumu “United Energy Systems of Ukraine” (UESU). Tomēr apsūdzētās slimības dēļ tā jau trīs reizes ir atlikta.

Rietumvalstis pauž viedokli, ka   Timošenko, kas ir opozīcijas partijas “Tēvzeme” līdere, tiek vajāta politisku motīvu dēļ. Šādu viedokli pauž arī   Timošenko, kas savu vainu neatzīst.

Eiropas Savienība ir nosodījusi   Timošenko notiesāšanu kā selektīvā tiesiskuma piemēru un brīdinājusi Ukrainu, ka bloka dalībvalstis neratificēs politiskās asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumu, ko paredzēts parakstīt ar Ukrainu, kamēr vien Timošenko atradīsies apcietinājumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+