×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Vācijas cietumos atklāts neonacistu tīkls

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Hesenes varasiestādes atklājušas, ka Vācijas cietumos darbojas slepens neonacistu tīkls, kas centies nodibināt kontaktus ar teroristu grupējumu Nacionālsociālistu pagrīde (NSU), atsaucoties uz laikraksta “Bild” publikāciju, trešdien ziņo “Deutsche Welle”.

Tīkla ietvaros komunikācija izvērst visas valsts mērogā, nododot ieslodzītajiem informāciju, izmantojot vēstules un kodētas ziņas slepenās žurnālu reklāmās.

Hesenes varasiestādes to atklājušas, pētot pagājušajā nedēļā cietumu kamerās savāktos pierādījumus, ziņo “Bild”.

Neonacistu tīkla organizatoriskajai struktūrai raksturīga strikta hierarhija.

Hesenes tieslietu ministrs “Bild” atklāja, ka varasiestādes rūpīgi izmeklē, kā neonacistu tīklam līdz šim izdevies darboties nepamanītam.

“Mēs nevēlamies atkārtot tās kļūdas cietumu sistēmā, ko (..) varasiestādes pieļāva saistībā ar NSU noziegumiem,” atzīmēja ministrs.

Laikraksts “Süddeutsche Zeitung” vēsta, ka Hesenes cietumos pastiprināti drošības pasākumi.

Hesenes tieslietu ministra birojs ir apstiprinājis medijos izskanējušās ziņas, ka ieslodzīto nenonacistu tīkls mēģinājis nodibināt kontaktus ar NSU.

NSU kodolu veidoja trīs cilvēki, kuri laika posmā no 2000.gada līdz 2007.gadam nogalināja astoņus turkus, vienu grieķi un vienu vācu policisti.

Tiek uzskatīts, ka divi NSU biedri – Uve Mundloss un Uve Bēnharts – pēc bankas aplaupīšanas Eizenahā 2011.gada novembrī izdarīja pašnāvību.

NSU pēdējā dzīvā biedre Beāte Čēpe tiesas priekšā stāsies nākamajā nedēļā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+