×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Vācijas drošības dienesti norāda uz terorisma draudu pieaugumu

Foto - AFPFoto - AFP

Vācijas drošības dienesti pauduši satraukumu, ka valsts atbalsts Francijai cīņā pret Mali islāmistiem vairojis terorisma draudus pašmājās, atsaucoties uz slepenu valdības ziņojumu, ziņo laikraksts “Bild”.

Drošības dienestu eksperti pauduši bažas, ka radikāli noskaņota persona vai neliela personu grupa varētu apdraudēt Vācijas intereses pašmājās un ārvalstīs. Pēc avīzes rīcībā esošajām ziņām, 2012. gadā vien aptuveni pussimts Vācijas radikālo islāmistu devušies uz teroristu nometnēm, kur starptautiskās teroristu organizācijas “Al Qaeda” kaujinieki tos apmācījuši, kā plānot uzbrukumus “kā autonomām šūniņām” Vācijā. Pēc aptuvenām aplēsēm, teroristu apmācību jau iepriekš izgājuši ap simts vācu islāmistu, un aptuveni puse no viņiem atgriezusies Vācijā.

Reaģējot uz Francijas iesaistīšanos militārajā operācijā pret Mali islāmistiem, Vācija palielinājusi atbalstu Francijai loģistikas jomā, un šonedēļ Berlīne piekrita nosūtīt trešo “Transall” transporta lidmašīnu, kā arī palielināt aprīkojuma piegādes apmēru Francijas misijas atbalstīšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+