Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Vācijas drošības iestādes varētu sākt izmantot rakstāmmašīnas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Iespējams, Vācijas drošības dienestu darbiniekiem tuvākajā laikā savstarpējā sarakstē un dokumentu gatavošanā būs jāizmanto rakstāmmašīnas, nevis datorus, lai tādējādi liegtu ārvalstu spiegiem piekļūt slepenai informācijai.

Ar šādām iecerēm iepazīstinājis Patriks Sensburgs, kurš vada Vācijas parlamenta izveidoto izmeklēšanas komiteju. Sākotnēji tai tika uzticēts izmeklēt ASV veikto spiegošanu Vācijā, taču pēc tam, kad atklājās, ka arī pati izmeklēšanas komiteja ir kļuvusi par amerikāņu spiegu upuri, tā mudinājusi īstenot vērienīgākus drošības pasākumus, raksta britu laikraksts “The Independent”. “Atšķirībā no citām izmeklēšanas komitejām, mēs izmeklējām aizvien turpinošos situāciju. Spiegošanas aktivitātes joprojām notiek,” sacījis Sensburgs.

Sensburgs uzsvēris, ka šobrīd Vācijas drošības iestāžu viens no galvenajiem uzdevumiem ir parūpēties par drošu iekšējo komunikāciju. Tiekot izmantots gan kodēts elektroniskais pasts, gan kodēti mobilie telefoni, taču ārvalstu spiegu draudi joprojām saglabājoties. Sensburgs arī apstiprināja, ka parlamenta komiteja apsver iespēju rekomendēt drošības iestādēm savstarpējā sarakstē pāriet arī uz rakstāmmašīnām. Turklāt tintes, nevis elektroniskajām.

Mēneša sākumā Vāciju satricināja kārtējais spiegu skandāls, jo atklājās, ka Vācijas izlūkdienestā darbojas dubultaģents, kurš ASV spiegiem nodeva ziņas par izmeklēšanas komitejas darbu. Tiek ziņots, ka dubultaģents par vairāk nekā divsimt slepenu Vācijas drošības dienestu dokumentu nodošanu amerikāņiem esot saņēmis aptuveni 30 tūkstošus eiro. Viņš ieguva dokumentus no izlūkdienesta darbinieku datoriem un, tos saglabājis USB zibatmiņā, nodeva ASV rīcībā.

Pievienot komentāru

Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+