×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Vācijas drošības politikas eksperte: Putins varētu saņemt “Oskaru”, ja būtu tāda iespēja (6)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Vācijas Ārlietu padomes drošības eksperte Jana Puglīrina uzskata, ka Putins ir taktiķis, kurš izmanto visas iespējas, lai šķeltu Eiropas Savienību un NATO.

“(..)Viņa mērķis ir ASV spēku aizvākšana no Eiropas, jaunas kārtības ieviešana – jauni Helsinki, Jalta vai Vīnes kongress. Pasaule ar ietekmes zonām, kā arī ES šķelšana un vājināšana,” Putina nodomus raksturo Puglīrina.

Viņa skaidro, ka ES pašlaik saskaras ar vairākiem draudiem: Lielbritānijas iespējamā izstāšanās no ES, eirokrīze, Ukrainas krīze, migrācijas krīze. “Jebkurš logs, kas atveras, tiek izmantots, un propaganda spēj ļoti ātri pārslēgties no vienas kampaņas uz citu,” piebilst eksperte.

Viņa uzskata, ka Putinam varētu piešķirt “Oskaru” par veiksmīgāko politisko sniegumu 2014. gadā un 2015. gadā, ja šāda balva pastāvētu. “Kāpēc? Krimu jau uzskata par Krievijas teritoriju, uz Austrumu Ukrainu neviens vairs neskatās, un tur ir izvietoti Krievijas spēki, Eiropā ir krīze, trūkst solidaritātes. Notiek Rietumu pašiznīcināšanās, un mēs ievainojam paši savas vērtības,” argumentē Puglīrina.

Pēc viņas domām Vācijai nepieciešama jauna politika attiecībā uz Krieviju un tai jābūt reālpolitiskai – jāvērtē, kur iespējama sadarbība, un kur jāsaka “nē”, lai nepiespēlētu Krievijai.

“Šajā ziņā Sīrija bija labs piemērs – rietumvalstis teica, ka nav militāra risinājuma, pirms tam Putins īstenoja kampaņu Ukrainā un tad piedāvāja militāru risinājumu Sīrijā, atkal sajaucot kārtis. Mums no tā ir jāmācās, lai nepieļautu kļūdas nākotnē,” piebilda eksperte.

Puglīrina ir pārliecināta, ka Krievijas valdības mērķis ir vājināt kancleri Angelu Merkeli, jo viņa stingri iestājusies par sankcijām pret Krieviju, un vēlamais Kremlim būtu panākt viņas atkāpšanos un redzēt Vācijas vadībā kādas “šrēderiskas” figūras.

“Krievija aktīvi strādā ar bēgļu problēmu, uzirdinot Eiropas bailes. Un pašlaik ES valstīm nav vienotas balss šajā jautājumā, tādēļ situācija ir par labu Krievijai. Ir skaidrs, ka vēlreiz uzņemt miljonu bēgļu nebūs viegli. Ar šo problēmu Krievija var tā novājināt Vāciju un sašķelt ES, lai Merkele atkāptos,” argumentē Puglīrina.

Visu interviju ar J. Puglīrinu lasiet 5.aprīļa “Latvijas Avīzē” un E-Izdevumā

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Politiskam ģēnijam jau ar “Oskara” balvu būtu par maz,nav jau aktieris.Ja augstāk kotējas Nobela vai Goda doktora ,tad vienu no tām vai abas divas.

  2. Es piedāvāju *Miera šnobeli * – posmertno !

  3. Un vel teica , ka tāda Ledlauža II nav….Ir un veiksmīgi lauž ES un NATO , tikai paši eiropieši nesaprot, vai nevēlas saprast, vai uzpirkti ( ” jaunie šrēderīši ). Jā retais redz to Putina spēles lauku un saprot notikušā kopsakarības…Ja vel saprastu, ka viss virzās un jaunu Minheni un Jaltu kopumā ar lielo žogu…

  4. Jā sārķim būtu melnas krēpes, – tas būte ne sārķis bet bēris.

  5. Ja būtu tāda iespēja .. Atbildēt

    Pūķins varētu saņemt arī pa purnu.

Draugiem Facebook Twitter Google+