×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. aprīlis, 2016
Drukāt

Vācijas eksperte: Rietumiem būtu grūti aizstāvēt Baltijas valstis (23)

Baltijaskarogi_LETA

Vācijas Ārlietu padomes drošības eksperte Jana Puglīrina norāda, ka Baltijas valstis atrodas
pie frontes līnijas jaunajā konfrontācijā ar Krieviju un tā esot arī robeža starp demokrātiju un autokrātiju.

“(..) Ja kas notiek, mums pastāv grūtības aizstāvēt Baltiju konvencionāli. Baltijā liels izaicinājums būtu hibrīdkarš – cik daudziem “zaļajiem cilvēciņiem” ir jāienāk, lai stātos spēkā NATO līguma 5. pants. Tāpēc Rietumiem jāliek uzsvars uz šo reģionu, kas tomēr ir vājā vieta ES un NATO,” uzsver vācu eksperte.

Grūtības aizstāvēt Baltiju agresijas gadījumā rastos, jo Krievijai pastāv iespējas ātri bloķēt sabiedroto atbalstu. “Konvencionāli iespējamo uzbrukumu nav iespējams atvairīt, jo Krievija ļoti viegli var “noslēgt” Baltiju un sabiedrotie nevarēs ierasties. No Rietumu puses nepastāv kodolieroču lietošanas iespējamība,” skaidro Puglīrina.

Viņa norāda, ka Krimas scenārija kopiju Krievija mēģināja īstenot Austrumu Ukrainā, un tā tur neesot strādājusi. Tā nestrādāšot arī, piemēram, Narvā, par ko iepriekš satraucies bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.

Vācijas eksperte uzskata, ka ASV plāni Latvijā izvietot vairāk sava karaspēka ir vērtējami pozitīvi.
“Turklāt amerikāņi paziņojuši, ka četrkāršos savu finansējumu Austrumeiropas drošības vajadzībām, tās ir labas ziņas,” piebilst Puglīrina.

Viņa ir pārliecināta, ka pret Krieviju ir jāietur stingra pozīcija. “No vienas puses, jābūt dūrei, bet, no otras puses, pastieptai rokai. Es vienmēr esmu par pastieptu roku, taču pašlaik mums jāskatās, kāda ir realitāte. Pašlaik gan Ukrainas piemērs rāda, ka amerikāņu spēki Baltijā vajadzīgi ilglaicīgi,” spriež eksperte.

Visu interviju ar J. Puglīrinu lasiet 5.aprīļa “Latvijas Avīzē” un E-Izdevumā

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. pagaidām gan Baltija aizstāv mīkstčaulīgos Rietumus, īķpaši Vāciju no tā lai šie naciku epigoņi izvairītos no šausmīgā gala par 2. PK laika noziegumiem.

 2. Skaidrs , ka krievija gribēs izspēlēt kādu Krimas scenāriju – te sabrauks ” žurnālisti ” un paši iedosim tādas vestītes, pie reizes arī pāris simts ” tūristu ” pa ES caurumiem, plus vietējie ” krievi ” , kuriem saistes ar Krieviju ir tikai mācības taisīt revolūcijas un sēdēt Pētera baznīcas tornī…
  Laiks beigt pašu gļēvumu – stiprināt robežu ar grāvi un žogu, izbeigt to žurnālistu teātri ( kad katrs sevi var tā saukt ), skatīties ”tūristus ” ( gadus atpaļ jau kādi 70 bija tikai klusi ) protams jau šodien 2 % armijai un nākotnē obligātais dienests kā 6 – 9 mēneši iemaņu mācības pirms studijām…
  Vai būs politiķiem būs gribēšana ? Ja domā , ka paspēs —var nepaspēt uz lidmašinām x stundā un laipnie zaļie vīriņi var sasņorēt.

 3. Глупые, примитивные прибалты.

  Кому вы нужны, ещё нападать на вас?

 4. to “eksperti” kremlis piespēlēja ??
  Labāk runājuši par NATO nostiprināšanu !
  Vienīgais vairogs pret kremli.

 5. Tik daudz te “ekspertu”tukša sarunāts,lai Dievs žēlīgs.

 6. Pēc zaudētā 2.p.k. Vācija bija tikai drupas un bads.Ar savu darba tikumu ,iedzimto precizitātes un kārtības
  sajūtu vācieši prata atjaunot savu karā izpostīto zemi un tagad tā ir pārtikusi un sakārtota valsts.
  Milzīgā Krievija ir tā pati potjomkina sādža jo neskaita pāris par naftas un gāzes $ saceltās pilsētas un par to pašu naudu modernizētā armija.Krievija visos laikos centās un ceņšas paplašināt savu jau tā neaptverami milzīgo teritoriju un instruments tā veikšnai ir noformulēts, filozofiski tas ir ,, krievu pasaule,, un praktiski – armija.
  Labklājībā iegrimušie vācieši vairs negrib redzēt kara radītās drupas un tas viņus ir padarījis par pacifistiem.

  • nemelo, p** vācu ** , izlaupot turpaqt vai visu Eiropu un pie viena noslepkavojot 8 vai 9 miljonus nabaga ebrējiņu, slaupīja krietnu kušķi naudas, ko kopa ar Pentagona-Volostyrtītas mēsliem paslēpa un vēlāk ieguldīja turpmākos noziegumos !

 7. Vācijai būtu grūti sevi aizstāvēt Atbildēt

  Komūniste Merķele ir gandrīz likvidējusi vācu armiju. Ja krievnacists Pūķins turpinās ākstīties, Vācijai vajag iegādāties kodolieročus.

 8. nu, ko es teicu!?? Mēs esam Frontes līnija! Arī, viena no vājākajām pašlaik robežām Eiropas savienībai! Par reālo situāciju nav Absolūti nekādu šaubu! Un tāpēc, vajag Nopietnu Nato kara bāžu izvietojumu Latvijā! Tesiens ļoti sāpīgs, krieviem būtu, Un to Obligāti vajag! Nato kara aviācijas bāze Latgalē! Moderna, spēcīga ar modernāko raķešu arsenālu! Nedaudz jūras tehnika. Un nedaudz Alūksnes rajonā, nedaudz zem, bruņu tehnikas daļu! Un mūsu karavīru/zemessargu apmācība, nopietna sagatavošana! Es noteikti nēesmu vienīgais Latvietis, kurš uzskata, ka Obligāti Latvijā ir vajadzīga Nopietna, Patstāvīgā Nato klātbūtne! Mēs vieni paši, pliki, nabagi – neuzko nēesam spējīgi! 2 stundas un Latvija atkal Okupēta! Vietējie krievi protams, ļoti veiksmīgi palīdzēs saviem brāļiem vieglāk ienākt Latvijā! Eļementarno Vatson! Un ja kāds, kādi iedomājas, ka Mēs, vieni paši esam spējīgi pretoties vajakām tai pusē robežas, kuriem to tik gribās, kā kautkur karot un valdīt pār kaimiņu zemēm, tad tie ir Pašnāvnieki! Tie daži simti mūsu karavīru/zemesargu, visi aizies bojā!

  • Iedos tev Putins tādu “buču” no Kaspijas jūras, ka pat sasistā Sīrija apraudāsies.
   Eiropa solīdi 1 dienu sēros.
   Un viss.

 9. Cik jau var ta valdiba ES .. laizit?Kur var but tik nodevigi valdiba,gatava musus iznicinat ka tik tai

 10. Te jau jāsāk bruņoties Vācijas dēļ, jo nekad nav zināms cik tie bēgļi/ parazīti ilgi tajā Vācijā ākstīsies līdz kamēr sāks ķerties pie ieročiem, un sāks tīrīt eiropu. Nu pagaidām spridzina un šaudās pa Franciju un Beļģiju, un no Vācijas viņiem piegādā ieročus. Bet pēc būtības katram Latvietim mājās ir jābūt pa Mg42, lai briesmu brīdī var aizstāvēt savu tēvzemi no ienaidnieka, kas tepat riņķī klaiņo.

  • Nekādā gadījumā Mēs nedrīkstam uzņemt, ielaist to Nelaimi savā zemē! Bēgļus no arābu, musulmaņu zemēm. Nevienu, Pilnīgi nevienu! Nevienu nēģeri! Un ja dažus, tad turēt ar dzeloņdrātīm! Un kautvai katram otrajam Latvietim mājās būs bise, tas neapstādinās krievu tankus un tūkstošiem karavīru ieplūšanu Latvijas teritorijā! Viņiem visiem rokās būs kalašņikovi. Latvijas robežai pāri velsies tanki un helehopteri!

 11. Arī bez visādiem gudriem ekspertiem ir skaidrs, ka Baltijas valstis tāda buferzona vien ir. Turklāt pastāv šaubas, ka mūs stundā X kāds īsti aizstāvēs. Mums pašiem nāksies sevi aizstāvēt – visticamāk ar mēslu dakšām, jo tās vēl neviens likums nav aizliedzis mājās turēt. Būs cilvēki, kas ies mežos, būs tādi, kas ņems kājas pār pleciem. Bet labs jautājums, no kurienes nāks pirmās briesmas? Žēl, ka mums ir tik mīkstčaulīga vara, kas gatava Eiropai otrā galā bez ziepēm ielīst, uzņems kaut vai visus bēgļus, ja liks, tas nekas, ka nav skaidrs, ko īsti darīt ar tiem pašiem, kas jau te ir vai drīzumā būs.

 12. Nevis grūti aizstāvet fiziskā nozīmē, bet gribasspēkā,jo neviens negrib naidoties ar Krieviju. Jo tad tik tiešam izceltos reāls 3.Pasaules karš. Tagad jau karo un viss tik pasliktinās. Domāju ilgi nav jāgaida,kad būs jābruņojas.

 13. Jāaizstāvās ir no Vācijas, un no viņu bēgļiem/parazītiem, kas .. ir bīstama prece, un jebkurā brīdī var sadomāt sākt ieņemt Vācijas kara bāzes, un sākt slepkavot tos kas nav musulmaņi. Jo Vācieši tak paši izplata un aizstāv parazītismu un trėrorismu. Paskat kā slēpa .. uzbrukumus savām sievietēm. Merkele-.. Teroristu pielūgsmes objekts!

 14. Nevis būtu grūti aizstāvēt, vai nebūtu iespējams aizstāvēt, bet Vācija jau vairākos portālos un radio raidījumos kūda visu pasauli, ka Baltija esot viņiem apdraudējums, un ka Baltijas dēļ tagad Vāciešiem esot jācieš no iespējama uzbrukuma no Krievijas puses. Un ka Baltija esot kā skabarga pakaļā Vācijai.

 15. Malači pareizi – vajag pastāvīgi turēt bailēs, lai varētu manipulēt.
  Viņu taktika ir pareiza. Mūsu taktika ir nepakļauties iebiedēšanai.
  Vācieties labāk laukā no musulmaņu zemēm un beidziet taisīt konfliktus kontinentā un masas, ko sūtīt šurp.
  sadas runāšanas ir fufelis no militāra viedokļa un patiesībā uzskatamas par Krievijas uzkūdīšanu uzbrukt Baltijai. Vienīgais, ka krievu militaristi jau ari saprot, ka tas ir fufelis un propaganda ar noteiktu mērķi, ko šitā pa medijiem bazunē.

 16. vai sagaidī† kapu†lerlandes †ankus un bumbas uz galvas būtu vieglāk?

 17. Tad nevajag tos bēgļus uzspiest LV, ja nevarēs aizstāvēt no teroristiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+