Foto – LETA/AFP

Vācijas hokeja izlase tikai pēcspēles metienos pieveic Kazahstānu 0

Vācijas hokeja izlase savā pirmajā pasaules čempionāta spēlē sestdien ar rezultātu 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) tikai pēcspēles metienu sērijā pārspēja Kazahstānu.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Kas notiek ar mūsu bērniem? Kādēļ viņi aug tik nežēlīgi?” 1.klases skolnieka mamma pauž sašutumu par bērnu rīcību

Rezultātu 11.minūtē atklāja Andrejs Gavriļins, kurš pielaboja naturalizētā Kevina Dalmena metienu un izvirzīja vadībā potenciālos apakšgrupas pastarīšus kazahus, bet pirmās trešdaļas beigās izlīdzinājumu panāca Matīass Plahta.
Turpinājumā vārti vairs netika gūti līdz pat pēcspēles metienu sērijai, kad uzvaru vāciešiem izrāva Tomass Openheimers.

Cīņas gaitā Kazahstānas izlases vārtsargs Vitālijs Jeremejevs atvairīja 45 Vācijas hokejistu metienus.
Kā ziņots, šinī grupā pasaules čempionātu sestdien sāks arī Latvijas izlase, kas plkst.16.45 samēros spēkus ar Somiju.

Tikmēr A apakšgrupas spēlē Norvēģija sestdien ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pieveica Itāliju. Pa vieniem vārtiem guva Niklass Rēsts, Mortens Asks un Annešs Bastiansens, bet norvēģu vārtsargs Lāšs Haugens atvairīja visus 15 metienus un tika nosaukts par savas komandas labāko spēlētāju.

Norvēģijas izlase Itālijai pasaules čempionātos nav zaudējusi jau kopš 1996.gada.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties
ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam.

Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 18.gadu pēc kārtas. Tā sacenšas B grupā.

Pēdējos četros čempionātos allaž bijis cits uzvarētājs. Ja 2010.gadā par čempioniem kļuva čehi, tad 2011. un 2012.gadā triumfēja attiecīgi Somija un Krievija, bet pērn zeltu ieguva Zviedrija.

Čempionāta noslēgumā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā lems par 2018.gada pasaules čempionāta norises vietu, uz ko pretendē Latvija un Dānija.