Pasaulē
Eiropa

Vācijas iekšlietu ministrs negaidīti atceļ patvēruma politikas reformēšanas prezentāciju0


Bavārijas federālās zemes premjerministrs Horsts Zēhofers sacīja – pagātnes pieredze parādījusi, ka valsts spēj veiksmīgi integrēt 100 000 līdz 200 000 imigrantu gadā.
Bavārijas federālās zemes premjerministrs Horsts Zēhofers sacīja – pagātnes pieredze parādījusi, ka valsts spēj veiksmīgi integrēt 100 000 līdz 200 000 imigrantu gadā.
Foto – AFP/LETA

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers pirmdien negaidīti atcēlis prezentāciju, kurā gatavojās iepazīstināt ar savu plānu valsts patvēruma politikas reformēšanai, un avoti valdībā ziņo, ka kanclere Angela Merkele uzlikusi veto vairākiem plāna punktiem.

Zēhofers, kurš pārstāv Merkeles vadīto kristīgo demokrātu (CDU) Bavārijas māsaspartiju – Kristīgi sociālo savienību (CSU), vairākkārt nonācis domstarpībās ar Merkeli par viņas lēmumu atvērt Vācijas robežu simtiem tūkstošiem migrantu 2015.gadā un 2016.gadā.

Zēhofera plāns paredzēja atļaut robežsargiem aizliegt iekļūt Vācijā migrantiem, kas ir reģistrējušies kādā citā no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kā to atļauj ES pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados izstrādātie noteikumi.

“2015.gads nedrīkst atkārtoties,” paziņoja viens no ietekmīgākajiem CSU politiķiem Aleksandrs Dobrints.

“Tas nozīmē būt gataviem īstenot likuma kārtību uz mūsu robežas, atraidot cilvēkus, kas jau ir reģistrējušies citā Eiropas valstī un kas ir iekļauti Eiropas pirkstu nospiedumu datubāzē,” norādīja Dobrints.

Avoti valdībā ziņu aģentūrai DPA sacīja, ka Merkele bažījas, ka vienpusēji lēmumi uz Vācijas robežas grautu ES solidaritāti un radītu problēmas ar kaimiņvalsti Austriju, uz kuras pleciem gultos atbildība par vairumu migrantu.

Austrijas kanclers Sebastians Kurcs otrdien ieradīsies vizītē Berlīnē, kur tiksies ar Merkeli un arī Zēhoferu.

LA.lv