Uncategorized

Vācijas izlūkdienests: situācija Afganistānā ir sliktāka, nekā domāts 16

Foto – AFP

Patiesā situācija Afganistānā ir daudz nopietnāka, nekā Kabula to ataino, secina Vācijas izlūkdienests BND, prognozējot, ka afgāņu karavīru uzbrukumi saviem rietumvalstu kolēģiem aizvien pieaugs.

Kā teikts BND ziņojumā “Afghanistan bis zum Jahr 2014 – eine Prognose” (Afganistāna līdz 2014. gadam – prognoze), kas nonācis žurnāla “Der Spigel” rīcībā, visticamāk, situācija kara izpostītajā valstī tikai pasliktināsies, un centieniem izglītot bijušos talibu kaujiniekus nebūs vērā ņemamas ietekmes uz miera procesu. Lai gan līdz 2014. gada nogalei plānots izvest no Afganistānas ārvalstu karavīrus, pēc BDN aplēsēm, Afganistānā nāksies palikt aptuveni 35 tūkstošiem ārvalstu militārpersonu, kuras kopā ar vietējiem drošības spēkiem turpinās darbu pie valsts stabilizācijas un nemiernieku apkarošanas.

Svētdien ASV paziņoja, ka Afganistānā kritušo amerikāņu karavīru skaits sasniedzis 2000 atzīmi. Arī svētdien kāda afgāņu karavīra sarīkotā uzbrukumā tika nogalināti divi amerikāņi – viena militārpersona un viens civilists. Reaģējot uz afgāņu militārpersonu uzbrukumiem ārvalstu karavīriem, NATO spēki atteikušies no kopīgiem militārajiem manevriem ar vietējām militārpersonām. Īpaši asa kritika BND ziņojumā veltīta Afganistānas prezidenta Hamida Karzaja valdībai, kurā, pēc Vācijas izlūkdienesta ziņām, dominē korupcija un nepotisms.

Slepenajā ziņojumā arī teikts, ka Karzaja valdība nav ieinteresēta veikt reformas vai apkarot korupciju, bet gan noturēties pie varas, un Afganistānas prezidenta solījumi Rietumiem “paliek tikai kā vēlmju apliecinājums”. BND prognozē, ka 2014. gadā paredzētajās prezidenta vēlēšanās Karzajs virzīs sava vecākā brāļa kandidatūru, lai “nodrošinātu, ka tiek ņemtas vērā ģimenes intereses un saglabāta vara”.

LA.lv