Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
13. oktobris, 2016
Drukāt

Vācijas Konstitucionālā tiesa ļauj parakstīt CETA (1)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Protesta gājiens pret CETA līgumu Berlīnē 30. jūnijā, ko rīkoja pilsoņu kustība "Compact", kas par progresīvu politiku apvieno 1,7 miljonus vāciešu.

Vācijas Konstitucionālā tiesa ceturtdien atļāvusi valdībai parakstīt Eiropas Savienības (ES) un Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu (CETA), ko savās kolektīvajās prasībās bija apstrīdējuši aptuveni 200 000 pilsoņu.

Prasītāji lūdza tiesai liegt valdībai paust atbalstu CETA nākamnedēļ paredzētajā ES ministru padomes sēdē, norādot, ka līgums pārkāpjot demokrātijas principus.

Aktīvists Romāns Hūbers, kas pārstāv organizāciju “Mehr Demokratie” (“Vairāk demokrātijas”), trešdien pušu noklaušināšanas laikā norādīja, ka neviens viņa vēlēts parlaments – nedz Bundestāgs, nedz Eiropas Parlaments (EP) – nav pilnvarojis sarunu sākšanu par CETA.

Viņa pārstāvētā organizācija iekļāvusies plašā koalīcijā, kas tiesai iesniedza petīciju pret CETA, kuru parakstījuši vairāk nekā 125 000 pilsoņu.

Vēl vienu petīciju, kuru iesniegusi mūzikas skolotāja Marianna Grimenšteina, parakstījuši vēl 68 000 vāciešu.

Līguma pretinieki uzstāj, ka tas dod pārlieku varu daudznacionālajām kompānijām un apdraud vides un patērētāju aizsardzības standartus.

Aktīvisti arī norāda, ka CETA rada bīstamu precedentu, kas pavērs ceļu līdzīga līguma noslēgšanai starp ES un ASV jeb TTIP.

Eiropas Komisija iecerējusi, ka dalībvalstu ministri dos galīgo akceptu CEPA 18.oktobrī, kas ļautu to parakstīt 27.oktobrī Briselē paredzētajā ES un Kanādas samitā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tās ir beigas!
    Skumjākais, ka reti kurš Saeimas tautas kalps ir izlasījis gan CETA, gan TTIP projektu.
    Vēl ir cerības uz Franciju un britiem – tautām, kurām vēl ir mazliet pašlepnuma saglabājies.

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+