Mobilā versija
+17.8°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
25. oktobris, 2016
Drukāt

Vācijas lielākais ikdienas laikraksts nosauc Rīgu par gardēžu pilsētu (1)

riga_vacija

Rīga pēdējos gados no izklaides tūrisma galamērķa kļuvusi par nozīmīgu Baltijas gastronomijas tūrisma galamērķi, vēsta Vācijas lielākais ikdienas laikraksts Süddeutsche Zeitung. Rīga tiek atzīmēta kā pilsēta ar augstām kvalitātes prasībām ikvienā jomā.
 
Laikraksta žurnālists Rīgā viesojās septembra beigās, un vizītes mērķis bija iepazīties ar Rīgu, tās šodienas gastronomisko piedāvājumu, un dodoties nelielā izbraucienā ārpus Rīgas, ar Rīgas-Gaujas reģionu, Eiropas gastronomijas reģionu 2017.

Kā pilsētas kvalitātes zīmols tiek norādīti un izcelti restorāni un to šefpavāri No militārās līdz molekulārajai virtuvei, lai atgrieztos pie saknēm: Rīgā jaunie pavāri veido savu īpašo, latvisko stilu.

No sarunas ar Dzintaru Kristovski, kurš ir arī Eiropas gastronomijas reģiona projekta vēstnesis, žurnālists izceļ sezonālo produktu izmantošanu. Tā raksturīga visai mūsdienu Latvijas virtuvei, bet Dzintars to dara ar dubultu vērienu.

Lai atklātu pašu interesantāko un zīmīgāko un izbaudītu īstās Latvijas garšas, raksta autoram tika organizēta interesanta programma arī ārpus Rīgas – kopā ar šefpavāriem Ēriku Dreibantu un Mārtiņu Sirmo viņš aplūkoja Rīgas-Gaujas reģionu, kur devās pastaigā pa mežu un lasīja gailenes.

Viens no vizītes favorītiem, kas visspilgtāk palicis atmiņā ar dažādajiem kūpinājumiem un sālījumiem, ir Rīgas Centrāltirgus. To autors apmeklēja kopā ar šefpavāru Kasparu Jansonu. Rakstā jo īpaši izcelts zivju paviljons, kas slavināts ar bagātīgo Latvijas upju un ezera zivju klāstu.

Papildu gastronomijas programmai vizītes laikā žurnālists arī devās pilsētas ekskursijā, aplūkojot izcilo pilsētas arhitektūru, izzinot vēsturi, kā arī aplūkoja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Nacionālo bibliotēku.  
 
Vizīti organizēja Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB) sadarbībā ar Siguldas attīstības aģentūru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Prieks dzirdeet.

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+