×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. decembris, 2015
Drukāt

Vācijas mediji Hermani pēc paziņojuma pamest Hamburgu nodēvē par rasistu un paranoiķi (11)

foto - Letafoto - Leta

Režisora Alvja Hermaņa rīcība, pametot darbu Hamburgas teātrī, izpelnījusies visai lielu uzmanību arī Vācijas medijos. Precīzāk sakot, vētru medijos piesaistījis viņa pamatojums šim lēmumam – protests pret atbalstu bēgļu uzņemšanai, vēsta LNT raidījums “900 sekundes”.

Tā, piemēram, laikrakstā Die Welt publicētajā viedoklī teikts, ka tik “paranoiski izteikumi” nav pat Vācijas antislāmistu organizācijai Pegida. Savukārt laikraksts Tageszeitung latviešu režisoru nodēvējusi par rasistisku režisoru. Medijs virsrakstā akcentējis, ka Hermanis pats bēg no bēgļiem.

Hermaņa lēmums tiek apspriests arī Latvijas medijos. Latvijas Avīze virsrakstā pirmajā lapā citē kādas Vācijas teātra interneta vietnes komentētāju, kurš pauž viedokli, ka “Hermanim ir tiesības tā teikt”.

Tāpat arī Latvijas sociālajos tīklos nedēļas nogalē pazīstamā režisora teiktajam pievērsta liela uzmanība. Vieni viņu aizstāv, izceļot, ka viņš stingri aizstāv savu pārliecību, tādējādi parādot mugurkaulu. Savukārt citi par šādu Hermaņa rīcību ir šokēti. Režisoram tiek pārmesta aprobežots skatījums, un, līdzīgi kā vācu medijos, viņa vēršanās pret bēgļiem tiek nodēvēta par rasistisku.

Vairāki sociālo tīklu lietotāji konstatē, ka līdzšinējie Hermaņa atbalstītāji un kritizētāji pēc šā paziņojuma ir samainījušies lomām.

”Esmu lūdzis atcelt manu iestudējumu Hamburgā ļoti privātu iemeslu dēļ. Pašlaik strādāju Parīzē un dzīvoju tajā pašā pilsētas daļā, kurā notika masu slaktiņš. Ikdienas dzīves sajūta šeit ir kā Izraēlā. Pastāvīga paranoja. Pat sliktāk, jo Parīzes ebreju kopienas cilvēki ir pirmie, kas pamet šo pilsētu.
Mums visapkārt ir apdraudējums un bailes. Tas, kas šeit notika pirms 2 nedēļām, ir bijusi trauma mums visiem,” ar šādu paziņojumu nāca klajā Hermanis.

“Esmu 7 bērnu tēvs un neesmu gatavs strādāt atkal vēl vienā potenciāli bīstamā pilsētā. Kā zināms, tie, kas piedalījās 9/11, arī nāca no Hamburgas, starp citu,” viņš norāda.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. pateiks, kurš ir kurš un KAM bijusi patiesība – vācu medijiem, vāciešiem vai Hermanim!!! Domāju, ka vācieši paliks ZAUDĒTĀJOS!!!! Bet tad jau būs par vēlu kaut ko vērst par labu!!? Tad arī redzēsim, kurš ir RASISTS UN PARANOIĶIS – mūsu režisors vai paši vācieši …Ceru, ka ilgi NEBŪS JĀGAIDA ATBILDE…Tā ir pilnīgi cita KULTŪRA un VIŅIEM MŪSU KULTŪRA NAV PIEŅEMAMA….

 2. zum Schwanz!

 3. Vācijai bail no atklātas valodas un no tā, ka viņu pilsoņi atskurbs no eiforijas un sapratīs, kas noticis ar viņu valsti. Kamēr mediji vēl spēj skalot smadzenes, ir salīdzinošs miers.

 4. kompleksainie vācieši Atbildēt

  Viņiem, nabadziņiem, vēl paaudzēm jācenšas pierādīt, ka viņi nav “rasisti” un “antisemīti”. Kura Vācijā dzīvojošā paaudze no šiem kompleksiem būs atbrīvojusies? Tad, kad vāciešu (ģermaņu) vairs šinī zemītē nedzīvos, bet tikai musulmaņi?

 5. Vācijas mēdiji ,bet vai lielākā daļa vācieši tā saka ,nē …..

 6. Visu cieņu Hermanim!Manis pēc mūs latviesu var par neonacistiem, nacistiem utt saukt!

 7. Visu cieņu Alvim Hermanim par drosmi paust savus uzskatus un nostāties pret Vācijas valdošo politiķu un viņu līdzskrējēju apmātību imigrantu uzņemšanas jautājumos. Vācija ar savu atvērto durvju imigrantiem politiku vairo nedrošību un postu visā Eiropā.

 8. Neviens nedrīkst nosaukt par rasistu cilvēku, kurš nevēršas pret rasi, bet teroristiem, un nevar piespiest viņu palikt dzīvībaI bīstamos apstākļos. Pareizi dari, Alvi, brauc mājās, lai tie labiņie paši iestudē savas lugas.

 9. Ādolfs Aloizovičs Atbildēt

  Nelaimju virkne – nu atkal savairojušies kautkādi merkelisti.

Draugiem Facebook Twitter Google+