Sports
Ziemas sports

Vācijas mediķi atgriezuši ticību Oskaram Melbārdim0


Oskars Melbārdis
Oskars Melbārdis
Foto: Edijs Pālens/LETA

“Ja vēl vasarā gribējās mest plinti krūmos, tad nu esmu atguvis ticību, ka ar pacietīgu darbu varēšu startēt,” bobsleja pilots Oskars Melbārdis cerīgi raugās uz iespējām turpināt karjeru.

Pagājušajā nedēļā viņš devās pie mediķiem Vācijā, kur saņēmis atziņu, ka sarautajam kājas muskulim operācija nav nepieciešama, bet jāiziet kārtīga rehabilitācija fizioterapeita uzraudzībā, dots padoms specifiskiem vingrinājumiem.

Līdz ar to šosezon Melbārdi trasē, visticamākais, neredzēsim. “Parasti pēc traumām pārāk ātri esmu atgriezies, tāpēc beidzot jāpadomā ar galvu. Kad būšu pārliecināts, ka viss ir kārtībā, tad arī varēs runāt par atgriešanos,” “LA” sacīja 30 gadus vecais pilots.

Melbārdis jau februārī olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, kur divniekos izcīnīja trešo vietu, bet četriniekos – piekto, startēja ar kājas muskuļa traumu. Vasarā, palielinoties slodzēm, tā atkal sagādājusi diskomfortu. Pirms došanās uz Vāciju noskaņojums bijis slikts, bet atgriežoties ar jaunām ziņām – jau manāmi uzlabojies. Latvijas Olimpiskās vienības mediķi nākamnedēļ sastādīšot konkrētu rehabilitācijas plānu.

“Muskulis ir pārrauts un nekad nebūs tāds, kāds bija, bet, apaudzējot apkārtējos, var kompensēt deficītu. 100 procentu savu labāko līmeni vairs nesasniegšu, bet dakteris saka, ka 95-97 neesot problēmas,” stāsta Oskars. Pirms diviem gadiem viņam tika veikta muguras operācija, kuras dēļ arī iespējas turpināt bobslejista karjeru bija neskaidras.

Oskars Melbārdis cer, ka varēs startēt 2022. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs: “Ir šādas tādas lietas, kas nav izdarītas, mērķi, kas nav piepildīti. Tagad esmu atguvis ticību, ka iespējams atgriezties un skriet bez diskomforta. Jānostrādā šī ziema, lai varu iziet cauri vasaras treniņiem, soli pa solim virzīties uz priekšu. Laiks rādīs, kā piepildīsies. Uz papīra viss vienmēr izskatās smuki, bet jābūt gatavam, ka dzīve pamet kādus sprunguļus.”

Saistītie raksti

Augustā Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija oficiāli izmainīja 2014. gada Soču olimpisko spēļu rezultātus un diskvalificētās krieva Aleksandra Zubkova ekipāžas vietā zelts četriniekos, kā arī bronza divniekos piešķirta Melbārža komandai. Valmierietis gan atzinis, ka šādā veidā iegūts tituls nesniedz tādas emocijas kā uzvarot sacensībās.

Gaidāmajā sezonā Latviju Pasaules kausā pārstāvēs Oskara Ķibermaņa un jaunā Ralfa Bērziņa ekipāžas. Pirmais posms decembra otrajā nedēļas nogalē notiks Siguldā.

LA.lv