Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
13. oktobris, 2016
Drukāt

Vācijas “nacistu omei” piespriests vēl viens cietumsods

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Vācijas bēdīgi slavenā holokausta noliedzēja 87 gadus vecā “nacistu ome” Urzula Hāferbeka vēlreiz notiesāta par holokausta noliegšanu.

Šoreiz Bādeinhauzenes apgabala tiesa piespriedusi viņai 11 mēnešu cietumsodu par naida kurināšanu, noliedzot holokaustu vēstulē Vācijas Centrālajai ebreju padomei un savā mājaslapā, otrdien vēstīja laikraksts “Süddeutsche Zeitung”.

Saskaņā ar Vācijas likumiem par kūdīšanu uz naidu uzskatāma un sodāma jebkura rīcība, kas iedrošina uz naidu un vardarbību pret cilvēku grupu to reliģiskās piederības, rases vai etniskās piederības dēļ.

Vācijas likumi arī paredz sodus par nacistu noziegumu attaisnošanu vai noliegšanu.

Hāferbekai pagājušā gada novembrī tika piespriesti desmit mēneši cietumā par musināšanu uz naidu, televīzijā paziņojot, ka “holokausts ir lielākie un ilgstošākie meli vēsturē”.

Nesen pensionārei tika piespriesti vēl astoņi mēneši cietumā par holokausta noliegšanu, bet viņa šo spriedumu ir apstrīdējusi. Tikmēr citā tiesā pret viņu sākta vēl viena līdzīga lieta.

Neskatoties uz to, Hāferbeka turpina apgalvot, ka Aušvicas nometne bijusi darba, nevis nāves nometne un nacisti nekad nav tīšuprāt noslepkavojuši miljonu ebreju.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+