×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
11. marts, 2017
Drukāt

Vācijas policija terora draudu dēļ slēgusi lielu tirdzniecības centru Esenē (1)

Foto -Foto -

Vācijas policija sestdien slēgusi un bloķējusi lielu tirdzniecības centru Esenes pilsētā, saņemot “konkrētas norādes par iespējamu terora aktu”.

Kā norādīts policijas paziņojumā, kas publicēts sociālajos tīklos, viens no Vācijas lielākajiem tirdzniecības centrs “Limbecker Platz”, ko parasti apmeklē aptuveni 60 000 cilvēku dienā, “drošības apsvērumu dēļ paliks slēgts visus sestdienu”.

Kā, atsaucoties uz drošības dienestiem, vēsta laikraksts “Bild”, runa ir par iespēju, ka tirdzniecības centrā varētu uzspridzināties vairāki teroristi pašnāvnieki. Izdevums raksta, ka plaša policijas operācija izvērsta ne vien pašā tirdzniecības centrā un tā autostāvvietā, bet arī tuvējā metrostacijā, kas atrodas netālu no Esenes centra. Operācijā tiek izmantoti arī īpaši apmācīti policijas suņi.

Policija arī paziņojusi, ka aizturējusi nopratināšanai divus cilvēkus netālajā Oberhauzenē, bet vēlāk norādījusi, ka viņi šai lietā nav aizdomās turamie. Tomēr ziņots, ka policija pastiprinājusi savu klātbūtni arī vienā no šīs pilsētas tirdzniecības centriem.

Policija norāda, ka informāciju par apdraudējumu tā saņēmusi “no cita departamenta”, bet neviens Vācijas dienests neziņo, ka tam būtu kāda saistība ar notikušo.

Iekšlietu ministrijas pārstāvis Tobiass Plate ziņu aģentūrai AFP pastāstījis, ka operāciju tirdzniecības centrā nodrošina vietējie policijas spēki, bet piebildis, ka ministrija uztur “pastāvīgus kontaktus” ar Apvienoto pretterorisma centru (GTAZ), kas apvieno dažādas Vācijas policijas un izlūkošanas iestādes.

Pēc decembrī notikušā terorakta Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā, kurā tika nogalināti 12 cilvēki un par kuru uzņēmās atbildību grupējums “Islāma valsts”, Vāciju joprojām uztrauc terorisma draudi.

Satraukumu šonedēļ raisīja arī ziņas, ka Diseldorfas galvenajā dzelzceļa stacijā Vācijas rietumos ceturtdienas vakarā kāds vīrietis ar cirvi ievainojis deviņus cilvēkus. Vēlāk gan izrādījās, ka uzbrucējs, 36 gadus vecs Kosovas pilsonis, ir garīgi slims un notikušajam nav saistības ar terorismu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+