Pasaulē
Eiropa

Par uzbrukumu Berlīnē meklē tunisieti 16

Tukšais Ziemassvētku tirdziņš Berlīnes centrā 21.decembrī pēc auto furgona ietriekšanās cilvēkos pirmdienas vakarā. REUTERS

Vācijas policija trešdien turpina meklēt uzbrukumu Berlīnes Ziemassvētku tirdziņam sarīkojušos cilvēkus, tostarp kādu tunisieti.

“Es esmu diezgan pārliecināts, ka mums jau rīt vai tuvākajā nākotnē būs jauns aizdomās turamais,” sabiedriskajai raidorganizācijai ZDF pavēstīja policijas arodbiedrības BDK vadītājs Andrē Šulcs.

Kā vēsta laikraksts “Allgemeine Zeitung”, policija meklē kādu tunisieti, kura imigrācijas dokumenti atrasti uzbrukumā izmantotajā kravas automašīnā. Vīrietis ir 21 vai 23 gadus vecs un ar trim dažādiem vārdiem.

Tikmēr avoti drošības dienestos ziņo, ka saistībā ar uzbrukumu Vācijas policija gatavo “drīzu” operāciju rietumu federālajā zemē Ziemeļreinā-Vestfālenē.

Berlīnes policija paziņojusi, ka 500 cilvēki snieguši informāciju par pirmdienas vakarā notikušo noziegumu.

Otrdien pierādījumu trūkuma dēļ no apcietinājuma tika atbrīvots pakistānietis, kurš, balstoties uz aculiecinieku sniegtajām ziņām, tika turēts aizdomās par pirmdienas vakarā notikušo uzbrukumu.

Policijas arodbiedrības DLF vadītājs Jergs Radeks radiostacijai “Deutschlandfunk” atklāja, ka izmeklēšana šobrīd koncentrējas uz DNS un citām pēdām no nozieguma vietas un noziegumā izmantotās kravas automašīnas GPS datu, kā notikuma vietā konfiscēto mobilo telefonu datu izvērtēšanu.

Kā ziņots, pirmdien Ziemassvētku tirdziņa apmeklētāju pūlī pie Berlīnes Ķeizara Vilhelma baznīcas ietriecās kravas automašīna, nogalinot vismaz 12 cilvēkus, kamēr 48 cilvēki guva ievainojumus.

Atbildību par šo uzbrukumu otrdien uzņēmās džihādistu grupējums “Islāma valsts”.

LA.lv