Pasaulē
Baltija

Vācijas poligonos testē Lietuvai paredzētās bruņumašīnas “Boxer”0

Foto – Edijs Pālens/LETA

Vācijas poligonos tiek testētas Lietuvai paredzētās bruņumašīnas “Boxer”, paziņojusi Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Šo kājnieku kaujas mašīnu oriģinālais nosaukums ir “Boxer”, bet Lietuvai piegādātās bruņumašīnas sauksies “Vilkas”. Bruņumašīnu ražotājs – konsorcijs “Artec” – šobrīd Vācijas poligonos intensīvi testē divus to prototipus, kas izstrādāti saskaņā ar Lietuvas Bruņoto spēku prasībām, aprīkoti ar Izraēlā ražotu 30 milimetru kalibra kaujas torni un bruņoti ar prettanku raķetēm “Spike LR”.

Kā ziņots, Lietuva decembra vidū saņēma pirmās divas no 88 bruņumašīnām “Boxer”, ko tā iepērk no Vācijas, bet tās ir mācību bruņumašīnas, kurām nav uzmontēti kaujas torņi. Lietuvas karavīri tās izmanto, lai mācītos vadīt šādu tehniku.

Aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis uzsvēris, ka šo bruņumašīnu iegāde ir viens no svarīgākajiem Lietuvas Bruņoto spēku modernizācijas un stiprināšanas projektiem, kas tuvina tos NATO standartiem.

Kā norāda ministrija, galvenais prototipu uzdevums ir palīdzēt ražotājam

apzināt bruņumašīnu vājās vietas, lai pirms masveida ražošanas novērstu visus iespējamos tehniskos trūkumus, nodrošinātu kvalitāti un visu sistēmu funkcionalitāti.

Šā projekta vadītājs, Lietuvas Bruņoto spēku majors Nerijus Šivicks pastāstījis, ka salīdzinājumā ar pirmajām divām bruņumašīnām šie prototipi ir daudz sarežģītāki, aprīkoti ar dažādām iekārtām, kas parastu bruņutransportieri pārvērš par jaudīgu kaujas mašīnu. Pabeidzot testēšanu, abi prototipi tiks savesti kārtībā, lai atbilstu rūpnīcas parametriem, un nodoti Lietuvas Bruņoto spēku rīcībā.

Paredzēts, ka pirmajam bruņumašīnu sūtījumam Lietuvā būtu jāpienāk 2019.gada sākumā, bet visas bruņumašīnas jāpiegādā līdz 2021.gadam. Ar tām tiks apgādāti divi Lietuvas armijas Sauszemes spēku bataljoni Alītā un Ruklā, kas veido armijas ātrās reaģēšanas spēku pamatus.

Jau ziņots, ka līgums par 88 bruņumašīnu “Boxer” iegādi 386 miljonu eiro vērtībā tika parakstīts 2016.gada augustā.

Lietuva šomēnes arī nosūtīja vēstuli NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūrai, paužot nodomu pievienoties bruņumašīnu “Boxer” apkopes un uzturēšanas programmai.

LA.lv