Eiropa

Vācijas politiķi aicina stimulēt atvaļinājumu pavadīšanu Eiropas dienvidvalstīs 0

Foto – AFP

Vācijas kancleres Angelas Merkeles koalīcijas politiķi aicināja stimulēt to, lai vācieši atvaļinājumus pavadītu saulainajos, krīzes smagi skartajos Eiropas dienvidos.

Berlīnei ir jārada stimuli, lai vācieši, kas šogad piedzīvo vēsu un lietainu vasaru, dotos atpūsties uz Eiropas dienvidiem, sacīja Brīvo demokrātu partijas (FDP) Eiropas Parlamenta deputāts Jorgo Hacimarkakis. “Sava veida valsts sponsorēts bonuss, lai iedrošinātu vāciešus ceļot uz Grieķiju, piemēram, pēdējā brīdī varētu būt sākums Eiropas stimulēšanas programmai,” deputāts sacīja laikrakstam “Bild”. Ja šis ierosinājums tiktu īstenots, ieguvējas būtu abas puses – gan pēc saules noilgojušies vācieši, gan finanšu grūtībās nonākušās valstis, kam nepieciešami tūrisma veidoti ienākumi, norādīja cits FDP pārstāvis – Bundestāga deputāts Ervīns Loters. “Politikas veidotājiem un industrijai ir jānāk kopā un jāpadara ideja pievilcīgāka,” sacīja deputāts.

Vairums Eiropas Savienības valstu, kas cieš no krīzes, atrodas tās dienvidu perifērijā. Grieķija, Spānija un Portugāle cenšas iegūt palīdzības programmu aizdevumus, bet Itālijai ir krietni jānopūlas, lai tiktu galā ar milzīgo parādu kalnu. Visas šīs valstis lielā mērā ir atkarīgas no tūrisma. Konkrēti Grieķija tika ziņojusi, ka līdz ar krīzi strauji samazinājies vācu tūristu rezervāciju skaits. Vācieši piesardzīgi izturas pret Grieķijas apmeklēšanu, ņemot vērā, ka tur sabiedrības dusmas izraisījusi Merkeles stingrā nostāja Atēnu parādu jautājumā.

LA.lv