×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Vācijas politiķis aicina Itāliju pamest eirozonu

Foto - AFPFoto - AFP

Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītās kristīgo demokrātu partijas biedrs Klauss Pēters Vilšs aicināja Itāliju pamest eirozonu, ja tā nevar ievērot Eiropas Savienības noteikumus.

“Ja kāda valsts nevar pārliecināt savu tautu, ka tai ir jāievēro saistības, ko tā apņēmusies īstenot vienotās valūtas ietvaros, tad nevar no ārpuses pieprasīt jaunas vēlēšanas, bet valstij jāatgriežas pie savas valūtas,” norādīja Vilšs. “Ja mēs vēlamies Eiropā atgriezties pie mierīgas un cieņas pilnas sadarbības un nopietni pieņemt cilvēku tiesības uz pašnoteikšanos, tad mums ir jāatsakās no šīs eiro Eiropas ideoloģijas,” sacīja Vilšs, kurš pazīstams ar saviem eiroskeptiskajiem uzskatiem.

Vācija tik tikko spējusi slēpt savas bažas, ka neskaidrība Itālijā pēc tajā notikušajām vēlēšanām varētu atjaunot eirozonas krīzi, kas vairākus mēnešus bija noklususi. Merkeles preses pārstāvis Štefens Zīberts paziņoja, ka kanclere paudusi pārliecību par Itālijas politisko spēku atbildības sajūtu, kam tagad nepieciešams izveidot valdību, kas būs spējīga darboties šajā sarežģītajā situācijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+