×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Vācijas prezidenta amatam izrauga bijušo Austrumvācijas disidentu

gauks

Vācijas valdošās koalīcijas un opozīcijas partijas vienojušās prezidenta amatam izvirzīt bijušo Austrumvācijas disidentu un cilvēktiesību aktīvistu Joahimu Gauku, apliecināja kanclere Angela Merkele.

Lēmums par Gauka, luterāņu mācītāja un publicista, nominēšanu pieņemts pēc tam, kad pašas Merkeles konservatīvā partija atmeta iebildumus pret 72 gadus vecā bijušā disidenta kandidatūru. Merkele, kura tāpat kā Gauks ir augusi Austrumvācijā un ir protestante, prezidenta amata kandidātu cildināja populāro mācītāju kā “patiesu demokrātijas skolotāju”, kurš pēc Vācijas atkalapvienošanās 1990. gadā palīdzējis valstij saaugt kopā. “Šis cilvēks var sniegt svarīgu impulsu mūsu laika un nākotnes izaicinājumiem,” pēc centriski labējās koalīcijas un opozīcijas tikšanās sacīja Merkele.

Gauks 2010. gada jūnijā notikušajās prezidenta vēlēšanās bija sociāldemokrātu un zaļo kandidāts, tomēr toreiz uzvarēja pašas Merkeles izraudzītais augstā amata pretendents Kristiāns Vulfs, kurš saistībā ar korupcijas lietas izmeklēšanu demisionējis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+