×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
15. aprīlis, 2018
Drukāt

Vācijas prezidents satraukts par Krievijas un Rietumvalstu attiecību pasliktināšanos (5)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers paudis bažas par Rietumvalstu un Krievijas attiecību pasliktināšanos pēc ķīmiskā uzbrukuma bijušajam dubultaģentam Sergejam Skripaļam.

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers paudis bažas par Rietumvalstu un Krievijas attiecību pasliktināšanos pēc ķīmiskā uzbrukuma bijušajam dubultaģentam Sergejam Skripaļam un aicinājis veltīt diplomātiskus pūliņus, lai attiecības uzlabotu.

“Pilnīgi neatkarīgi no [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina mums nav jāpasludina visa Krievija – valsts, tās tauta – par ienaidniekiem,” sacījis Šteinmeiers intervijā, kas svētdien publicēta laikrakstā “Bild am Sonntag”.

Ķīmiskais uzbrukums Skripaļam un viņa meitai bija satraucošs, “bet par pieaugošo atsvešināšanos starp Krieviju un Rietumiem, kam ir sekas, kas sniedzas daudz tālāk par šo lietu, vajadzētu būt tikpat lielām bažām”, norādīja Šteinmeiers.

Viņš atzina, ka abu pušu starpā nav faktiski nekādas uzticības, un uzdevums rīkoties, lai novērstu pieaugošo atsvešināšanos, “ir atbildīgas politikas patiess izaicinājums”.

Nevajadzētu pieļaut, ka “attiecībās ar sarežģītu kaimiņu dominē apokaliptisks noskaņojums”, uzsvēra Vācijas prezidents.

Vācijas valdība ir atbildīga par Eiropas Savienības vienotību un rīcībspēju, tāpēc tai ir atkārtoti jānorāda Kremlim, ka tā rīcība kaitē Eiropas un Krievijas attiecībām, sacīja Šteinmeiers.

“Tas attiecas uz sankcijām saistībā ar Krimas pussalas aneksiju un konfliktu Austrumukrainā. Bet mums nav jāpārtrauc to darīt tiešās diskusijās,” teica Vācijas ārlietu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vacijas arlietu ministrs socikis Steinmeyer turpina vacu tradicijas, von Ribentrop – Molotow.No agrakas vaciesu Hassliebe pret krieviem palikusi tikai Liebe.Divaina karta netikai Vacijas valdibai bet ari tautai simpatiskaki ir krievi neka amerikani,kuri izglaba Rietumvaciju no krievu okupacijas.Pateicoties Marschala planam Rietumvacija kluva par bagatako Eiropas valsti (pagatne).

 2. Cik var diskutēt – jā var ja apsolītie Polijas rietumu apgabali nonāks zem vācu karoga…Tāpēc jau poļi satraucās un satraucās par savu valsti, lai nepiedzīvotu jau 4. dalīšanu…

  • beidz…..poļu pilna Vācija,par ko šiem uztraukties.No Vācijas
   Poļi nemaz nebaidās,kur tu to rāvi.

   • Ja atcerties to skandālu ar rietumu vadoņu telefona sarunu noklausīšanos, kuru veica ASV – pabļaustījās tie vadonīši un apklusa, kad galdā lika stenogrammas… Ko Merkele un Putins toreiz sarunāja un šodien jau taps gāzes vads pa jūru N.2 kā balva piekrišanai …
    Jā tas murgs var arī var beigties, ja Tramps būs uzstājīgs un neļaus uzpirkt tos dažus vadonīšus…

 3. “Nevajadzētu pieļaut, ka “attiecībās ar sarežģītu kaimiņu dominē apokaliptisks noskaņojums””

  Krievija vienmēr rūpēsies par to, lai valda apokaliptisks noskaņojums. Neatkarīgi no tā, ko domās un darīs Vācijas prezidents. Jo citā noskaņojumā tā nav spējīga izdarīt ietekmi un ir vāja. Tā ir spēcīga tad, kad no tās baidās.

Draugiem Facebook Twitter Google+