×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. marts, 2018
Drukāt

Vācijas sociāldemokrāti nosauc savus ministrus jaunajā valdībā (1)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Vācijas sociāldemokrāti (SPD) piektdien nosaukuši savus ministrus jaunajā koalīcijas valdībā ar kancleres Angelas Merkeles pārstāvētajiem konservatīvajiem.

Ietekmīgo finanšu ministra amatu ieņems 59 gadus vecais SPD priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Olafs Šolcs. Pēdējos gados ministriju vadīja Volfgangs Šeible no Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītajiem kristīgajiem demokrātiem (CDU).

Savukārt līdzšinējais tieslietu ministrs Heiko Māss ieņems ārlietu ministra amatu, paziņojusi SPD Bundestāga frakcijas vadītāja Andrea Nālesa, kura būs nākamā SPD vadītāja.

Darba lietu ministra amatu jaunajā valdībā ieņems Bundestāga deputāts Huberts Heils. Līdzšinējā ģimenes lietu ministre Katarīna Bārlija savukārt pārņems Tieslietu ministrijas vadīšanu.

Berlīnes rajona Neiķelenes pašvaldības vadītāja Franciska Gifija uzņemsies Darba lietu ministrijas vadīšanu, bet Vides ministriju pārņems Svenja Šulce, kura iepriekš vadījusi Ziemeļreinas-Vestfālenes Pētniecības ministriju.

“Mēs savācām labu komandu,” piektdien paziņoja Šolcs.

Ministru nosaukšanu sarežģīja SPD apņēmība būt iekļaujošiem un pārstāvnieciskiem. Partija bija apņēmusies vismaz vienu amatu piešķirt politiķim no Vācijas austrumiem (Gifija), trīs posteņus nodot sievietēm (Bārlija, Gifija un Šulce), bet vienu politiķim no iedzīvotāju skaita ziņā lielākās federālās zemes Ziemeļreinas-Vestfālenes (Šulce).

Pavisam SPD jaunajā valdībā vadīs sešas ministrijas, bet pašreizējais Hamburgas mērs Šolcs ieņems arī vicekanclera krēslu.

CDU politiķi jaunajā valdībā ieņems aizsardzības, ārlietu, veselības, izglītības un lauksaimniecības ministra posteņus.

CDU sabiedrotie Bavārijā Kristīgi sociālā savienība (CSU) uzņemsies Iekšlietu ministrijas vadību, transporta un digitalizācijas, kā arī ekonomiskās sadarbības un attīstības ministra posteņus.

Domājams, ka SPD, CDU un CSU līderi jau pirmdien oficiāli parakstīs koalīcijas vienošanos par jaunās valdības izveidi, un Bundestāga deputāti 14.martā balsos par Merkeles iecelšanu kancleres amatā.

Koalīcijas izveide izbeigusi politisko strupceļu, kurā Vācija atradās kopš septembrī notikušajām Bundestāga vēlēšanām, kurās gan konservatīvie, gan sociāldemokrāti zaudēja daudzu savu līdzšinējo vēlētāju atbalstu, kas pieslējušies eiroskeptiķu partijai “Alternatīva Vācijai” (AfD).

Tomēr CDU iekšienē vērojama neapmierinātība ar sliktajiem vēlēšanu rezultātiem un svarīgu valdības amatu atdošanu sociāldemokrātiem.

Ņemot vērā abpusējo neuzticību un gaidāmās problēmas, “ir iespējams, ka šī koalīcija nenoturēsies četrus gadus,” ziņu aģentūrai AFP atzinis kāds avots CDU.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+