×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. decembris, 2012
Drukāt

Vācijas sociāldemokrāti vēlas ieviest 30 stundu darba nedēļu vecākiem

Foto - AFPFoto - AFP

Vācijas sociāldemokrāti (SPD) ierosinājuši jaunajiem vecākiem noteikt valsts subsidētu 30 stundu darba nedēļu, jo tas, viņuprāt, ļautu sabalansēt laiku, kas tiek atvēlēts karjerai un ģimenei.

Taču valdošā koalīcija šo ideju jau noraidījusi. “No vienas puses, ir daudz sieviešu, kuras spiestas atteikties no savas karjeras lielākā mērā, nekā viņas vēlētos,” norādījusi SPD ģenerālsekretāre Andrea Nālesa (attēlā). “No otras puses, mums ir tēvi, kas vēlētos vairāk laika pavadīt kopā ar saviem bērniem.” Nālesa uzskata, ka valsts varētu šādu darba nedēļas saīsināšanu uz diviem līdz trīs gadiem subsidēt. “Mēs vēlamies izlīdzināt mūža sastrēgumstundu vecumā starp 25 un 40 gadiem,” izteikusies politiķe. “Tas varētu arī palīdzēt sievietēm izvairīties no krituma karjerā, kas notiek, pārāk ilgi atrodoties ārpus darba pasaules.”

Vācu politiķi izjūt arvien lielāku nepieciešamību meklēt risinājumus problēmām, kuras rada arvien zemākā dzimstība, un pagājušajā pirmdienā publiskotais pētījums apliecinājis, ka Vācija kļuvusi par vēl mazāk pievilcīgu vietu bērnu audzināšanai, jo arvien grūtāk ģimeni savienot ar darbu. Šobrīd dzimstības līmenis Vācijā nokrities līdz 1,39 bērniem uz vienu sievieti, un bezbērnu sieviešu proporcija valstī ir viena no visaugstākajām pasaulē.

Tiek ziņots, ka ieceri saīsināt vecāku darba nedēļu atbalstot arī SPD kandidāts uz kanclera amatu Pērs Šteinbriks. Taču sociāldemokrātu iecere jau izpelnījusies asu kritiku no valdošajā koalīcijā ietilpstošās liberālās brīvo demokrātu partijas (FDP). FDP ģenerālsekretārs Patriks Dērings sarunā ar Berlīnes laikrakstu “Tagesspiegel” norādījis, ka SPD vēlmē piesaistīt vēlētājus zaudējusi saikni ar realitāti. “30 stundu darba nedēļa lielai iedzīvotāju daļai ir kas tāds, par ko Vācija nevar un nevēlas maksāt,” uzsvēris Dērings.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+