×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. decembris, 2012
Drukāt

Vācijas sociāldemokrātu kandidāts piesaka cīņu uz kanclera amatu

steinbriks

Vācijas sociāldemokrātu (SPD) kandidāts uz kanclera amatu nākamgad gaidāmajās vēlēšanās Pērs Šteinbriks 9.decembrī ar teju divas stundas garu runu uzsācis savu, pēc ekspertu domām, teju neiespējamo cīņu par Vācijas līdera amatu, solot sociālo vienlīdzību un skaidru proeiropeisku politiku ievēlēšanas gadījumā.

SPD delegāti svētdien sapulcējušies Hannoverē, lai oficiāli apstiprinātu bijušo finanšu ministru – 65 gadus veco Pēru Šteinbriku – par partijas kandidātu uz kanclera amatu.

“Brīvība, taisnība un solidaritāte (..), ar uzticību šīm vērtībām, es kandidēšu, lai kļūtu par Vācijas Federatīvās Republikas kancleru,” paziņoja Šteinbriks.

“Ir pienācis laiks pārmaiņām,” uzsvēra 65 gadus vecais politiķis, izpelnoties teju desmit minūtes ilgas ovācijas no saviem partijas biedriem.

Taču Šteinbrika uzdevumu eksperti uzskata par faktiski neveicamu, jo pašreizējā Vācijas kanclere Angela Merkele sabiedrībā joprojām bauda milzīgu popularitāti.

Arī Šteinbrika starts uz valdības vadītāja krēslu vēl pirms oficiālās apstiprināšanas bija ļoti neveiksmīgs, izpelnoties skarbu mediju kritiku, piemēram, par 1,25 miljoniem eiro, kurus viņš iekasējis kā honorārus par runām privātās pieņemšanās.

Arī aptaujas sola, ka uzdevums pārspēt 58 gadus veco Merkeli, kurai ir spēcīgs atbalsts gan starp vēlētājiem, gan viņas vadīto kristīgo demokrātu (CDU) rindās, būs ļoti grūts.

Vācijā vēlētājiem nav dota iespēja tieši izraudzīties kancleru, taču, ja viņiem ļautu, 49% vāciešu balsotu par Merkeli, bet Šteinbrikam uzticību paustu tikai 39% respondentu, liecina jaunākās sabiedriskās domas aptaujas.

Savā uzrunā partijas biedriem Šteinbriks pārmeta Merkeles vadītajiem kristīgajiem demokrātiem vēlēšanu stratēģijas trūkumu, apgalvojot, ka konkurentu partija pilnībā paļaujas uz Merkeli, kuras politiskie saukļi esot “uzlīmes uz tukšām pudelēm”.

“Merekles kundze sacīja, ka vadot labāko un veiksmīgāko valdību kopš [Vācijas] atkalapvienošanās. Es reti kad esmu tik daudz smējies,” atzīmēja Šteinbriks, izpelnoties trokšņainus aplausus.

Atzīstot, ka Vācijā pašlaik vērojams zems bezdarba līmenis, Šteinbriks tomēr uzsvēra, ka daudziem strādājošajiem netiek maksāts pietiekami un solīja palielināt minimālo samaksu par darba stundu.

Pievēršoties ārpolitikai, Šteinbriks solīja skaidri proeiropeisku nostāju.

“Eiropa ir kas vairāk par kopēju tirgu, tā ir kas vairāk par valūtas savienību (..), tā ir kas vairāk par 27 Eiropas līderu klubu. Eiropa ir civilizācija,” uzsvēra Šteinbriks, pārmetot Merkelei izolācijas veicināšanu Eiropā.

Šteinbriks solīja nākotnē nepievienoties Merkelei tā dēvētajā “lielajā koalīcijā” un aicināja partijas biedrus “ticēt pašiem sev un citiem, kas tic mums”.

“Ja mēs stāvēsim plecu pie pleca, tad mēs tur nokļūsim,” ar apņēmību balsī paziņoja kareivīgi noskaņotais politiķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+