×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. septembris, 2015
Drukāt

Vācijas tēriņi par migrantiem šogad pieaugs četrkārt līdz 10 miljardiem eiro (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Minhenes dzelzceļa stacijā katru stundu ieradās aptuveni simt bēgļu ar vilcieniem no Ungārijas, šķērsojot Austriju.

Vācijas kopējie tēriņi par migrantiem šogad būs apmēram 10 miljardi eiro, kas ir četras reizes vairāk nekā pērnajā gadā, ziņo laikraksts “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”.

Pagājušajā gadā Vācijas izdevumi šim nolūkam bija 2,4 miljardi eiro. Toreiz valstī ieradās apmēram 200 tūkstoši patvēruma meklētāju, bet šogad valsts gatavojas uzņemt līdz 800 tūkstošiem.

Gada izdevumi par katru patvēruma meklētāju ir no 12 līdz 13 tūkstošiem eiro un atšķiras atkarībā no federālās zemes. Šajā summā ietilpst kabatas nauda, izdevumi par dzīvesvietu, pārtiku, medicīnisko aprūpi, un administratīvie izdevumi.

Laikraksts atgādināja, ka Vācijas varas iestādes jūlijā plānoja šogad piešķirt 5,6 miljardus eiro 450 tūkstošu migrantu uzņemšanai.

Vācijas kanclere Angela Merkele ir noliegusi iespēju paaugstināt nodokļus bēgļu uzturēšanas tēriņu finansēšanai. Viņa paziņoja intervijā “Funke-Mediengruppe”, ka federālā valdība vēl arvien turas pie mērķa izveidot sabalansētu budžetu bez jauniem parādiem.

Radiostacija “Deutsche Welle” ziņoja, ka valsts plāno šogad budžeta ieņēmumos saņemt par apmēram pieciem miljardiem eiro vairāk, nekā bija plānots iepriekš.

Merkele uzskata par pozitīvu faktu to, ka valstij, federālajām zemēm un atsevišķām pašvaldībām ir laba attīstības dinamika. “Tas ļoti palīdz laikos, kad ir nepieciešams atbildēt uz jauniem, negaidītiem izaicinājumiem. Tagad mums, saprotams, ir jākoncentrējas uz bēgļu problēmas atrisināšanu,” uzsvēra Merkele.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ja Hitlers to redzētu kas notiek Vācijā kapā otradi apgrieztos …

  2. Un cik miljardus vajadzēs nākošgad? 20..? Pievērsiet uzmanību ka šī milzīgā nauda ir nepieciešama tikai bēgļu uzņemšanai…pēc tam vajadzēs arī viņu uzturēšanai un katru turpmāko gadu…Vācija sper lielus soļus tajā pašā virzienā, kurš radīja nepieciešamos priekšnosacījumus Hitlera politiskās karjeras sākumam…Gaidīsim nākošā Reiha dzimšanu..

  3. “Bēgļu” problēmu var atrisināt sūtot viņus atpakaļ uz mājām. Kādēļ cilvēkiem savā valstī jāturpina strādāt, lai nopelnītu iztiku blazderiem?

  4. tās ir merkeles beigas! kur viņa raus tos 10 miljardus? no personīgās kabatas? vācieši šo nepārvēlēs, beigas ir ar to veceni!

Draugiem Facebook Twitter Google+