×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. aprīlis, 2018
Drukāt

Vācijas tiesa lemj atbrīvot Pudždemonu pret galvojumu (5)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Spānijas varas iestāžu atlaistais Katalonijas līderis Karless Pudždemons.

Vācijas tiesa ceturtdien nolēma līdz lēmuma pieņemšanai par viņa izdošanu Spānijai atbrīvot bijušo Katalonijas premjerministru Karlsu Pudždemonu no apcietinājuma pret drošības naudu.

Šlēsvigas-Holšteinas Augstākā zemes tiesa drošības naudu noteikusi 75 000 eiro apmērā.

Pudždemons 25.martā tika aizturēts Vācijā, kur viņš bija iebraucis no Dānijas, atrodoties ceļā uz Beļģiju. Viņš šobrīd Vācijā apcietinājumā gaida tiesas lēmumu lietā par izdošanu Spānijai.

Pudždemons Spānijā ir apsūdzēts par dumpi un par sabiedrisko līdzekļu izšķērdēšanu, organizējot Katalonijas neatkarības referendumu.

Pudždemona valdība 1.oktobrī sarīkoja referendumu, kurā vairums dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, un reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Drīz pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā. Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas.

Glābjoties no aizturēšanas, Pudždemons pēc viņa valdības atlaišanas aizbēga uz Beļģiju, bet Katalonijā palikušie viņa administrācijas locekļi, arī vicepremjers Urials Džunkerass, tika aizturēti un ievietoti apcietinājumā.

Katalonijas reģionālajās vēlēšanās 21.decembrī katalāņu separātisti tomēr saglabāja absolūto vairākumu, un pretstāve starp Barselonu un Madridi turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Piždemonu cietumā uz mūžu.

  2. Nekādā gadījumā neatbrīvot piždemonu,aizmuks miglā.

  3. Nu protams.Rausēji par naudu gatavi visu.Zili pelēkie ar savu komunisti Merkel preikšgalā ne tikai vācu tautu nolemj etniskam genocīdam ar savu migrantu politiku ,bet arī šķēršļus liek Katalonijas neatkarības atgūšanai. Vācija nav tajās demokrātiskajās vērtību skalās ,kā sākumā liekas.

  4. Domāju , ka mīļai mierskaut kādā veidā tomēr būtu jācenšas jautājumu atrisināt,citādi tā būs bumba ar laika degli.Vai tad nevainosim Eiropas savienību par bezdarbību.Šoreiz liekas ka konstitūcija ir mazāk svarīga , kā

Draugiem Facebook Twitter Google+