×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. oktobris, 2012
Drukāt

Vācijas tiesa: Sieviete drīkst darbavietā valkāt galvas lakatu

Foto - AFPFoto - AFP

Vācijas tiesa nule kā atzinusi, ka zobārstniecība, atsakoties pieņemt darbā kādu musulmanieti, kas uzstājusi uz galvas lakata valkāšanu darbavietā, pārkāpusi likumu.

Vācijā tas ir pirmais šāda veida tiesas spriedums. Kāda jauna berlīniete pagājušajā vasarā pieteikusies uz mācekļa vietu, lai kļūtu par zobārsta palīdzi. Kaut arī sieviete bijusi kvalificēta un labi satikusi ar kolēģiem, viņai pateikts, ka šo darbu viņa nevar strādāt, neatsakoties no lakata valkāšanas darbavietā, vēsta laikraksts “Tagesspiegel”. Taču pilsētas darba jautājumu tiesa šo zobārstniecības prasību atzinusi par diskrimināciju uz reliģijas pamata. Lakats nav “patvaļīgi izraudzīts apģērba gabals”, bet gan sievietes reliģisko uzskatu izpausme, un tā valkāšana ir daļa no viņas reliģijas brīvības. Atteikums sievieti pieņemt darbā pārkāpj Likumu par vienlīdzību, konstatēja tiesnesis.

Tiesa noraidīja pieņēmumu, ka lakats pacientiem var radīt higiēnas risku. Risks, ka ar lakatu var tikt nodotas baktērijas, ir tikpat liels, kā iespēja, ka tas var notikt ar cilvēka matiem, norādīja tiesnesis. Špandavas zobārstniecība savukārt skaidroja, ka tai ir tiesības uz reliģisku neitralitāti klīnikā. Savukārt tiesnesis norādīja, ka zobārstniecība “nekādā ziņā nav reliģiska iestāde”, tāpēc šis arguments nav piemērojams. Iepriekš kāda cita sieviete bija vērsusies tiesā par savām tiesībām valkāt lakatu, tomēr zaudēja, jo viņa tiesā bija iesūdzējusi kādu ar baznīcu saistītu darba devēju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+