Vācijas un Argentīnas futbolisti noskaidro Pasaules kausa ieguvēju 0

Vācijas un Argentīnas futbola izlases šodien tiekas Brazīlijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas finālspēlēs.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Mačs plkst.22 pēc Latvijas laika sāksies slavenajā “Maracana” stadionā Riodežaneiro.

Argentīnas izlasei šajā mačā nepalīdzēs savainotais pussargs Anhels di Marija, bet Vācijas vienībai nepalīdzēs aizsargs Škodrans Mustafi.

Finālspēles galvenais tiesnesis būs itālis Nikola Ricoli.

Šajā mačā piedalīsies arī astoņus gadus vecais latvietis Linards Lazdāns, kurš tradicionālajā pirmsspēles procesijā laukumā pie rokas izvedīs kādu no spēles dalībniekiem.

Vācija grupu turnīrā sākotnēji sagrāva Portugāli ar 4:0, turpinājumā nospēlēja 2:2 ar skandālu nomocīto Ganu, bet trešajā cīņā ar 1:0 pārspēja ASV, kas deva pirmo vietu G grupā.

Pēcāk sekojošajā astotdaļfinālā Vācija vien papildlaikā ar 2:1 apspēlēja Alžīriju, ceturtdaļfinālā ar 1:0 uzvarēja Franciju, bet pusfinālā šokējoši pārliecinošā veidā ar 8:1 sagrāva mājiniekus brazīliešus.

Vācija izlaidusi tikai divus finālturnīrus to vēsturē, bet titulu izcīnījusi 1954., 1974. un 1990.gadā. Finālā vācieši spēlējuši vēl četras reizes, bet iepriekšējos divos turnīros komanda ierindojusies trešajā pozīcijā. Iepriekšējos astoņos turnīros bez medaļām palikusi tikai 1994. un 1998.gadā, kad zaudēja ceturtdaļfinālā.

Argentīna savā grupā spēja uzvarēt visās trijās spēlēs un iegūt maksimāli iespējamos deviņus punktus, kas F apakšgrupā ļāva ierindoties pirmajā pozīcijā. Tiesa, uzvaras tik viegli nenāca, jo vispirms smagā cīņā ar 2:1 tika uzvarēta Pasaules kausu debitante Bosnija un Hercegovina, bet pēc tam ar 1:0 un 3:2 tika pārspētas attiecīgi Irāna un Nigērija.

Sekojošajā astotdaļfinālā Argentīna ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Šveici, ceturtdaļfinālā ar 1:0 pārspēja Beļģiju, Pasaules kausa pusfinālu sasniedzot pirmoreiz kopš 1990.gada, bet pusfinālā pēcspēles sitienos uzvarēja iepriekšējā turnīra finālisti Nīderlandi.

Argentīna pirmajā Pasaules kausa finālturnīrā 1930.gadā izcīnīja otro vietu, bet pēc tam lielākos panākumus guva 1978. un 1986.gadā, kad kļuva par čempioni. Vēlāk 1990.gadā tā vēlreiz izcīnīja otro vietu, bet pēc tam nebija tikusi tālāk par ceturtdaļfinālu.