Pasaulē
Eiropa

Vācijas valdošā koalīcija vienojusies par pasākumiem cīņai pret nelegālo imigrāciju0


Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.
Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.
Foto – LETA/EPA

Vācijas valdošās koalīcijas partiju līderi ceturtdien vienojušies par pasākumiem cīņai pret nelegālo imigrāciju.

Kancleres Angelas Merkeles vadītās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) un tās Bavārijas māsaspartijas Kristīgi sociālās savienības (CSU), kā arī Sociāldemokrātiskās partijas (SPD) pārstāvji tikās, lai runātu par vienošanos imigrācijas jautājumos, kuru Merkele pirmdien panāca ar iekšlietu ministru, CSU līderi Horstu Zēhoferu.

Pēc partiju pārstāvju sarunām Zēhofers žurnālistiem teica, ka līdz gada beigām tiks izstrādāts un valdībā apstiprināts jauns imigrācijas likumprojekts. Līdz ar to būs izpildīta viena no būtiskākajām SPD prasībām.

Savukārt SPD līdere Andrea Nālesa žurnālistiem sacīja, ka “nebūs vienpusējas rīcības”. CDU un SPD strīdā par imigrāciju uzsvēra, ka jebkādas izmaiņas patvēruma politikā jākoordinē ar Eiropas Savienību (ES).

Ceturtdienas vakarā panāktā partiju vienošanās paredz, ka Vācija uz Austrijas robežas vienpusēji neatraidīs tos imigrantus, kuri iepriekš reģistrēti kādā citā ES dalībvalstī. Šādi imigranti ar lidmašīnu tiks nogādāti tajā ES valstī, kurā viņi ir reģistrēti, ar nosacījumu, ka ar šo valsti iepriekš būs panākta divpusēja vienošanās, teica Nālesa.

Saistītie raksti

Viņa uzsvēra, ka Vācijā pie robežas ar Austriju šādiem imigrantiem netiks izveidotas slēgtas nometnes, kā to paredzēja CDU un CSU pirmdien panāktā vienošanās.

“Kopumā mēs esam atraduši labu risinājumu,” sacīja Nālesa.

Jau ziņots, ka Merkele krīzes sarunās pirmdien panāca vienošanos imigrācijas jautājumos ar Zēhoferu, atrisinot nesaskaņas, kas apdraudēja valdības pastāvēšanu. Tomēr trešā valdošās koalīcijas partnere SPD nepiekrita, ka uz Vācijas dienvidu robežas tiktu izveidoti tranzīta centri, lai apturētu to nelegālo imigrantu ieplūšanu Vācijā, kas kā patvēruma meklētāji jau reģistrējušies kādā citā ES dalībvalstī. Šādu centru izveidi paredzēja Merkeles un Zēhofera vienošanās.

LA.lv