×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. novembris, 2012
Drukāt

Vācijas zenītraķetes un to apkalpes var tikt nosūtītas uz Turciju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas karavīri, iespējams, tiks nosūtītu uz Turcijas un Sīrijas robežu, un vācu mediji vēsta, ka pirmdien sagaidāmā Ankaras oficiālā lūguma priekšvakarā valdība cenšas pārliecināties par šādas militārās operācijas likumību.

Laikraksts “Süddeutsche Zeitung” sestdien vēsta, ka valdības amatpersonas šobrīd diskutē, vai nepieciešams parlamenta pilnvarojums, lai uz Turciju NATO operācijas ietvaros nosūtītu Bundesvēra rīcībā esošās pretgaisa aizsardzības raķetes “Patriot” un 170 vīru lielu to apkalpošanas vienību.

Turcijas valdība jau pirms desmit dienām paziņoja, ka vēlas, lai uz valsts robežas ar Sīriju tiktu izvietotas zenītraķetes.

Būdama NATO dalībvalsts, Turcija ir tiesīga lūgt pārējās alianses dalībvalstis sniegt atbalstu tās robežu aizsardzībā, un sagaidāms, ka pirmdien Ankara nāks klajā ar šādu lūgumu.

Vismodernākā raķešu “Patriot” modeļa – PAC-3 – baterijas šobrīd ir tikai trīs NATO dalībvalstu – ASV, Nīderlandes un Vācijas – bruņojumā.

Vācijas aizsardzības ministrs Tomass de Mezjērs ceturtdien pēc tikšanās ar Francijas, Polijas, Itālijas un Spānijas kolēģiem, pauda Berlīnes pārliecību, ka tās pienākums ir piedalīties šāda veida operācijās, vēsta “Süddeutsche Zeitung”.

Mezjērs gan uzsvēris, ka iespējamā operācija paredzētu tikai Turcijas aizsardzību un ka Vācijas karaspēks netikšot nekādā veidā iesaistīts Sīrijas pilsoņkarā.

Laikraksts norāda, ka Bundestāga pilnvarojums šādai misijai, domājams, sākotnēji nav nepieciešams, jo raķetes un to apkalpojošais personāls tikšot dislocēts NATO dalībvalsts robežās. Taču ja pastāv risks, ka karavīri var tikt iesaistīti kaujas darbībā, šāds pilnvarojums būtu nepieciešams un opozīciju varētu pieprasīt preventīvu balsojumu.

Piektdien vēl nav kļuvis skaidrs cik lielu kontingentu NATO plāno nosūtīt uz Turciju.

Vācijas gaisa spēku rīcībā ir 24 kaujas spējīgas “Patriot” baterijas. Katras baterijas apkalpošanai nepieciešami 85 karavīri.

Daļa no šīm baterijām, kuru skaits gan tiek turēts slepenībā, ir reģistrētas kā NATO Reaģēšanas spēku rīcībā esošas un var tikt pārdislocētas dažu dienu laikā pēc attiecīgas pavēles saņemšanas, raksta “Süddeutsche Zeitung”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+